Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika házifeladatban kéne...

Fizika házifeladatban kéne segítség, az ellenállások kapcsolódásából, tudnátok segíteni? (lent)

Figyelt kérdés

1. feladat: R=5ohm végtelenségig megy. kérdés: Mennyi az eredő ellenállás? (Van ábra is, csak azt nem tudom megmutatni...)

2. feladat: Építeni kell 5ohm-os ellenállásokból 13ohm-os áramkört. kérdés: Mennyi a legkevesebb szükséges ellenállás?

Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni! :)


2011. okt. 28. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Ha sorban vannak, akkor végtelenhez tart az ellenállás. Ha párhuzamosan, akkor a nullához.


2. Szerintem 3 db 5 Ohm sorba és egy 100 Ohm párhuzamosan velük.

2011. okt. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja bocs, a másodikra rosszat írtam. :)

(Első voltam.)

2011. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. nullához fog tartani de soha nem éri el azt.

2. 2 db 5 ohmos sorosan és ezzel párhuzamosan 1 db 5 ohmos. Majd az egésszel sorosan 2 db 5 ohmos. Így 13,333 ohm jön ki. Kereken 13 ohmot is ki lehet hozni, de ahhoz sokkal több 5 ohmos kell.

2011. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!