TANGENS COSINUS SINUS COTANGENS? Hogyan oldjam meg?


tg 30-2 x cos 45

----------------

sin45+3xctg45


ezt behelytelenítettem táblázat szerint ez lett belőle ez után hogy vonjam össze?


[link]


2011. máj. 16. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt írtad: " behelytelenítettem táblázat szerint" . Helytelenítem, hogy a nevezetes szögfüggvényeit nem tudod fejből! Meg kell tanulni!

Elsőnél: lehet egyszerűsíteni kettővel, és kivonni: (gyök3-3*gyök2)/3 = -0,8368

Másodiknál hiba van: gyök2/2 + 3*gyök2/2= 4*gyök/2

2011. máj. 16. 17:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs! A vége hibás! = 4*(gyök2)/2 = 2*(gyök2)=2,8284
2011. máj. 16. 17:38
 3/5 A kérdező kommentje:
Várj ezt most nem értem , fele jó fele rossz , ez neked hogy jött ki ? mi írtunk egy táblázatot és avval kell behelyettesíteni.
2011. máj. 16. 18:28
 4/5 anonim ***** válasza:

A táblázattal kapcsolatban : szerintem szükséges, hogy előbb - utóbb fejből is menjenek a 30, 45, 60 fokos szögek szögfüggvényei.

A második feladat még egyszer: a belinkelt képen van egy hiba. Mivel én is hibáztam a válaszban, most még egyszer leírom:

sin45+3*ctg45 = (gyök2)/2+3*(gyök2)/2=4*(gyök2)/2=2*(gyök2)=2,8284

2011. máj. 16. 19:26
 5/5 anonim válasza:
Nekem egyyértelmű.-
2012. júl. 22. 18:29