1, Definiálja köbgyök a fogalmát! 2, Egy tengerparton álló 47m magas világítótoronyból egy kis motorcsónak 26°-os depressziószögben (süllyedési szögben) látszik. Milyen messze van a csónak a torony aljától?


3, Mennyi üdítőitalt öntünk abba a henger alakú pohárba, amelynek átmérője 8cm, magassága 12cm, ha csak a pohár magasságának háromnegyedéig töltjük az italt?


Megköszönök minden segítséget! :)


2011. máj. 24. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Mi értelme van megcsináltatni neten valakivel a dolgodat? Attól nem tanulod meg!!! Nem az a lényeg, hogy egyszer jó jegyet kapj, hanem, hogy felnőttként TUDD használni! Nem tudom mennyi idős vagy, de sajnálon, ha erre még nem jöttél rá...
2011. máj. 24. 15:32
 2/5 A kérdező kommentje:
Neked meg nem mindegy hogy mit csinálok? Egyébként meg ha tudni akarod erre jegyet nem kapok, van aki leírja nekem itt a feladatot úgy hogy meg is értem. De téged ez ne érdekeljen!!!
2011. máj. 24. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

1. A definíciót nézd meg a könyvben :) Nyilván 3.gyök(a) = x, ahol x^3 = a kb. ennyi lehet.

2. felrajzolod, kapsz egy derékszögű háromszöget, aminek egyik befogója 47m a szöge pedig 90-26 = 64fok. A másik befogó kell, tehát tg-t használunk:

tg(26) = x/47 -> x = 47*tg(26) = 96,364(m)

3. A henger térfogata r^2*pi*m ahol r a sugár m a magasság.

azaz itt r = 4cm, m = 12*3/4 = 9 mivel csak a háromnegyedéig töltöttük behelyettesítesz,

V = 4*4*pi*9 = 192*pi cm^3, de csak a háromnegyedéig töltjük, ezért vesszük a 3/4-ét:

192*pi *3/4 = 144*pi cm^3 = 452,16cm^3

2011. máj. 24. 16:13
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
bocs, a tg-be 26-ot írtam mindenhol 64 helyett, de a végeredmény jó
2011. máj. 24. 16:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm!!!
2011. máj. 24. 16:47