Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol fordításban elakadtam....

Angol fordításban elakadtam. Tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

A szöveg amit le kell fordítani:


1. Én éppen most érkeztem meg ebbe a fantasztikus nemzetközi nyári táborba Oregon államba, USA. A táborvezető ki fogja osztani azt a 3 feladatot, amit meg kell csinálnom a 3 hét alatt. A 3 feladatot én választhatom ki


2. Első választásom: "Segíts a fiatalabb gyerekeknek feállítani a sátrat. Azért választottam ezt, mikor 10 éves voltam, sokat táboroztam, így gyakorlott vagyok a kempingezési feladatokban.


3. Második választásom: "Tűzifa gyűjtés". Ezt azért választottam, mert van a közelben rengeteg erdő, így nem kell sokat keresgélni.


4. Végül, de nem utolsósorban: "Megtanítani a gyerekeket új játékokra". Ezt azért választottam, mert kiskoromban megtanultam számos gyerekjátékot, amit megtanítok a fiatalabb korosztálynak.


--------------------------------------------------------


Fordításom:


1. I have just arrived at the fantastic international camp in Oregon, USA. The camp leader will (ki fogja osztani azt a 3 feladatot, amit meg kell csinálnom a 3 hét alatt. A 3 feladatot én választhatom ki)


2. My first (választás): "Helping younger kids with putting up tents". (Azért választottam ezt), because i was ten years old, i camp lot of time (így gyakorlott vagyok a kempingezési feladatokban.)


3. The second (választásom): "Collecting Firewood). (Ezt azért választottam, mert van a közelben rengeteg erdő, így nem kell sokat keresgélni.)


4. Last, but not least: "Teaching children new games" (Ezt azért választottam), beacuse i learn several games when i was kid, (amit megtanítok a fiatalabb korosztálynak.)



Próbálkoztam fordítani, de néhol eléggé kifújt a tudomány.

Ha az eddigi fordításaim is hibásak, írd le, hogy miért (igeidő rossz ragozás stb) és valaki aki profi ebben, legyen szíves leírni jól.

Előre is köszönöm!


2011. máj. 24. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

választás: choice

választani: to choose, múltidó I choosed

Én még magyarul se mondanám azt, hogy rengeteg erdő van, inkább nagy erdő van

erdő: wood


Így hirtelen ennyit volt kedvem :D Szótárad nincs? Sokat könnyítene a dolgon. Van netes is.

[link]

2011. máj. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

1. The camp leader will give me three assigments, that I will have to do during the following three weeks. I can choose the three assigments.


2.My first choice: Help younger kids putting up the tents. I chose this, because when I was ten years old, I used to camp a lot, so I am proficient at camping assigments.


3. My second choice: Collecting firewood. I chose this, because there are a lot of forests about, so we donát have to search too much.


4. I chose this, because I've learned several games when I was a kid, that I can teach to younger age-group.


A to choose ige egyébként rendhagyó ige. Egyszerű múlt ideje (Past Simple) a chose, befejezett múlt ideje (Past Perfect) pedig a chosen.

2011. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Előző vagyok, harmadik mondat javítva:

My second choice: Collecting firewood. I chose this, because there are a lot of forests about, so we don't have to search too much.

Bocsi. :)

2011. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. máj. 24. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!