Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tudom kiszámítani hogy a...

Hogy tudom kiszámítani hogy a háromszög átfogójának 2 végétől melyik P pont van egyenlő távolságra?

Figyelt kérdés

Adatok:

a oldala:48cm

b oldala:90cm

c oldala:102cm


Azt a tetszőleges pontot keresem ami a "b" egyenesen rajta van, és a "c"oldal két végpontjától egyenlő távolságra van.


Légyszíves segítsetek.


2011. máj. 29. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Rajzold le, úgy hogy alul legyen a "c" oldal, baloldalt a 48-as, jobboldalt a 90-es oldal. Ez egy derékszögű háromszög.

Rajzold be szemre a P pontot a b oldalra. Kösd össze vastagabb vonallal a P pontot a c oldal 2 végével. Láthatod, hogy ez egy egyenlő szárú háromszög, melynek az egyik oldala a "c", az egyik (és a másik alapon fekvő szöge) pedig, az eredeti háromszög jobb oldali szöge.

Derékszögű háromszög szögeit tudod számolni a 3 megadott oldalból. Ezután már keressük egy olyan háromszög egy oldalát, aminek ismerjük a szögeit, és az alapját. Sinustétellel pl. ki tudod számolni a távolságát a P-nek és az átfogónak.

2011. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rosszul fogalmaztam, nem a P és az átfogó távolságát kapod meg végül, hanem a P és az átfogó végeinek a távolságát.
2011. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kétlem az első válaszoló módszerének helyességét, de van annál egyszerűbb is.


A feladat kérdését kielégítő hely az átfogó felezőpontjában emelt merőleges. Ennek a 'b' oldallal való metszéspontjának a helyét kell meghatározni.


Lásd

[link]


Az 'y'-t az 'x' ismeretében a Pithagorasz tétellel is ki lehet számítani.


DeeDee

************

2011. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!