Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia laborra jegyzőkönyv -...

Kémia laborra jegyzőkönyv - de hogyan? SOS!

Figyelt kérdés

Holnap kémia gyakorlatra jegyzőkönyveket kell írnom. Soha a büdös életben egyet sem írtam még, és a laborvezetőnk nem mondta el, hogyan írjuk meg(kerestem az irodájában, de nem volt bent, és nem is volt utána sem...).


Mi az alapja az egésznek? Miért kell csinálni? Konkrét feladatot kell kiszámolnom? Azt a feladatot nekem kell kitalálni, vagy azt meg kellett volna adnia? Milyen felépítés szerint kell megírni egy jegyzőkönyvet?


Köszönöm szépen a segítséget!


2011. okt. 26. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egész alapja az a feladat, amit laboron csináltatok. Azért kell csinálni, hogy megértsd a számítást, és mivel azt kell leírnod, amit órán csináltatok nem neked kell kitalálni. De nem voltál bent laboron? Kérdezd meg a csoporttársaidat, hogy miket csináltak, és írd le szépen egymás után a lépéseit a folyamatnak, meg a számításokat kronológikusan.
2011. okt. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Silber ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni hogy milyen labor, de elvileg minden kurzus elején elmondják, mik a formai követelmények a jegyzőkönyveknél. Ha papírra írod és nem füzetbe, akkor mindenképp kell egy borítólap amin rajta van a mérés megnevezése, a dátum, időpont, valamint a készítője neve.

Ezek után fel kell tüntetni a jegyzőkönyvben:

- A mérés leírását, elvét

- A lejátszódó reakcióegyenleteket

- A mérés során megjelenő anyagok R,S-kódjait

- A készülék rajzát (nem mindenhol kérik)

- A számolás menetét

- A mérési eredményeket, JÓL LÁTHATÓAN KIEMELVE

- Amennyiben abnormalítás történik (pl. 20 fokkal kisebb hőmérsékleten végeztétek a mérést), vagy a mérés eredeti menetétől eltértek, azt meg kell említeni benne.


Viszont mondom, ezek csak általános pontok. Hogy pontosan mit kérnek, el szokták mondani az elején.

2011. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
általában konkrét feladatokat kell kiszámolnod, azért kell ezt elkészíteni, hogy összefoglald az adott feladatot...gyakorlatilag prezentálva annak eredményét. Ha megadja a feladatot, akkor sajnos utána kell járnod, ha nem ad meg semmit, akkor sajna passzolok...
2011. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Segítettetek vele, még hátravan 3 jegyzőkönyv és csicsika. Tényleg köszönöm szépen, sokat segítettek! :)


Egyébként ált kémia labor, első laborom lesz holnap, még azt sem tudom mi fán terem egy labor, de megírt jegyzőkönyvvel kell odamenni, ha nem készíted el, karó...


Köszönöm szépen, jó éjt mindenkinek!

2011. okt. 26. 23:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak nem Biológus vagy az ELTÉn?
2011. okt. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

arról kell írni jegyzőkönyvet, amit megcsináltatok az órán. vagy nálatok előre kell?


-szükséges eszközök

-szükséges anyagok

-kísérlet menete (rajzzal)

-megfigyelések

-magyarázat (ha kell, akkor ide a számolás és reakcióegyenlet)


nálunk ilyen keretet kell csinálni a lapra és a fejlécbe szerepeljen a neved, a kísérlet címe és a dátum. dátumnak az elvégzés dátuma kell és nem az amikor megírod a jegyzőkönyvet!

2011. okt. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem biológus vagyok. Vegyészmérnöknek tanulok. És nem az ELTÉN. :)
2011. okt. 27. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem valószínű, hogy ismerlek.
2011. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azóta professzionális jegyzőkönyv íróvá váltál? :D

Nekem is most kell megalkotnom életem első jegyzőkönyvét, ált kém laborra, vegyészmérnökként.

Úgy érzem nem most kezdték el, hogy kevés információt közölnek velünk.

2018. febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!