Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német házi valaki? (fordítás,...

Német házi valaki? (fordítás, mondat alkotás)

Figyelt kérdés

Van 7 szó, azok a szavak benne kéne legyenek a történetben.

Szavak: 3 wochen, ferien, röntgenbilg, bett, arzt, arm, fußballspiel.

Előre is köszönöm a jó németeseknek. :)

(neten én is le tudom fordítani, csak az nem helyes...)


2011. máj. 31. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Im Ferien habe ich 3 Wochen in Mucsaröcsögre vergebracht. Ich habe mit meinen Freuned jeden tag Fußballspiel gespielt. Aber in den siebten Tag habe ich mich gefallen. Ich war in meinen Tod, mein Arm tut mir weh daseit. Der Artzt hat von mir Röntgentbild gemacht, und hat er gesagt:

Béla! Du mußt 2 Wochen in dem Bett liegen!!!


Lehet hibás, de nesze!

Aufwiedresehn!

2011. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
22%

Ich war 3 Wochen lang in die Ferien. Mit meinem Vater spielte ich Fussball, doch leider hatte ich ein kleinen Unfall. "Meine Arm tut weh" sagte ich ständig. Wir gingen zum Arzt, dort machte der Arzt ein röntgenbild. "Leider hast du deinen Arm gebrochen, darum musst du jetzt 1 Wochen lang im Bett bleiben."


"3 hétig nyaraltam. Apukámmal fociztam, de sajnos nem figyeltem eléggé és volt egy kis balesetem. "Fáj a kezem!" mondtam folyamatosan.Elmentünk orvoshoz, és az orvos csinált egy röntgent."Sajnos eltörted a kezedet, ezért 1 hétig az ágyban kell pihenned/maradnod."


Nem tudom, mennyire helyes.. háromnegyed tíz van, csak ennyire futotta:D

2011. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
...előző vagyok, bocsi, Röntgenbild nagybetüvel.
2011. máj. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 31. 21:55
 5/13 anonim ***** válasza:

In der letzten Ferien, habe ich drei Wochem in einem Dorf, das neben Mucsaröcsögre liegt, verbracht. Ich habe mit meinen Freunden jeder Tag Fußball gepielt. Aber am siebten Tag, habe ich leider mir den Arm gebrochen, deshalb hat ein Arzt davon ein Röntgenbild gemacht, und sagte, dass ich brauche, für ein paar Tage im Bett zu bleiben.


Nem tudom, mennyire jó, ha valaki tudja, javítsas ki mégjobban...

2011. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kár, hogy az én sulis időmben még nem volt otthoni net! :)))
2011. máj. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: de lehet, hogy így tudsz valamennyit németül, nem úgy, ha lett volna.
2011. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindegyikben van nyelvtani hiba...
2011. jún. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor meg is mondanád, hogy mi?


21:56

2011. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

tegnap 21:56


*jeden Tag

* "deshalb hat ein Arzt davon ein Röntgenbild gemacht, und sagte.." az 1. idő = hat, gemacht = perfekt

2. idő = sagte = präteritum

döntsd el melyik :D eddig mindig perfektben írtál úgyhogy szerintem "..deshalb hat ein Arzt davon ein Röntgenbild gemacht, und (er)hat gesagt, dass ich ..."

* meg szerintem az utolsó mondat kicsit érdekes, mert ugye ha dassal kezdünk egy mondatot (nemcsak a dassnál) akkor az egy Nebensatz, szóval szerintem úgy jobb lenne, hogy "..,dass ich für ein paar Tage im Bett bleiben muss."


nem kötekedésből mondom !! csak gondoltam leírom mert szerintem így helyesebb =)

2011. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!