Számtani sorozat:


Sn=-56

d=-5

an=n

n=?

a1=?


2011. jún. 5. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én ezekkel az adatokkal egy negatív diszkriminánsú másodfokú egyenletig jutottam. Szóval szerintem nincs megoldása.Bár lehet h én számoltam el...Te meddig jutottál?
2011. jún. 5. 21:54
 2/8 anonim válasza:

Szia, én is megprobáltam, ha az sn az első n tag összege, akkor ez jött ki nekem:

Sn=(a1+an)×n/2

an=n

a1=n-(n-1)×(-5)=n+5n-5=6n-5

-56=(6n-5+n)×n/2

-56=(7n-5)×n/2

-112=(7n-5)×n

0=7n^2-5n+112


(-b+-gyökb^2-4ac )/2a


[5+-gyök(25-784×4)]/14

de a gyök értéke negatív, így nincs megoldás

2011. jún. 5. 21:56
 3/8 anonim ***** válasza:
én is eddig jutottam és ezt a másodfokút kaptam:)
2011. jún. 5. 22:01
 4/8 anonim válasza:
hátha mindkettőnknek ez jött ki, akkor nincs megoldás, vagy valamit mindketten benéztünk :D de annak kisebb a valószínűsége, mint 1%.
2011. jún. 5. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos jók az adatok? Ezekkel nem találok megoldást.
2011. jún. 5. 22:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy elnéztem, és az a1=-56, de nem valószínű.
2011. jún. 5. 22:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez volt a dolgozatban, a többi adat jó, ha így sem tudjuk kihozni a megoldást, akkor holnap mindenféleképpen rákérdezek megint, köszi már az eddigi fáradozást is. :)
2011. jún. 5. 22:50
 8/8 anonim válasza:

A1=-56

D=-5

An=n

An=-56+(n-1)(-5)

An=-5n-51

N=-5n-51

6n=-51

n=8,5


Így ez jön ki... és ez sem tünik jónak

2011. jún. 5. 23:00