Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Letudja nekem ezt fordítani...

Letudja nekem ezt fordítani egy jó angolos? (iszonyatosan kéne =/ )

Figyelt kérdés

a kék szöveg kell:


[link]


előre is köszönöm!


2011. jún. 7. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Edgar Allan Poe(1809-1849) a rövid történeteiről a leghíresebb, különösen a krimi és horror történetekről. Poe árva volt, és mikor fiatal volt, egy üzletember, Richard Allen gondoskodott róla. Egy év után abba hagyta az egyetemet és beállt a hadseregbe, mielőtt irodalomkritikussá vált. Felesége halála után 1847-ben, Poe beteg lett és 2 évvel később meghalt.


Poe első könyvei versekkel volt tele és először rövid történeteket kezdett el írni, hogy pénzt szerezzen.

ENNYI! lemerül a laptopom bocsi.

2011. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Láttam, hogy érkezett válasz,de ha már elkezdtem, berakom én is. (Bár ez végig van)


Edgar Allan Poe (1809-49) leghíresebb rövid történeteiről, különösen a krimi és horror történetekről. Poe árva volt, és fiatal korában egy üzletember Richard Allan vigyázott rá. Egy év után elhagyta az egyetemet, és katonának állt mielőtt irodalomkritikus lett. Ezután felesége meghalt 1847-ben, Poe beteg lett és rá két évre meghalt.


Poe első könyvei versekről szóltak és először pénzért kezdett el rövid történeteket írni. Ő volt a mondern detektív sztori kitalálója,mint a The Muders in the Rue Morgue (1841) és a The Mystery of Marie Roget (1842-3). Szintén írt horror és fantasy történeteket, mint pl. a The Fall of the House of Usher (1839) és The Cask of Amontillado (1846).


Poe írta a A Descent into the Maelstrom-ot is 1841-ben. Ez egy erőszakos örvényről szól, közel Norvégia tengerpartjához,ami a hajók számára veszélyes. Poe leírja a rettegést, amikor egy kis horgász csónak eltűnik az örvénybe.


Lefordítottam szívesen, de azért megjegyzem: ha másokat kérsz meg, te nem fogod megtanulni :)

2011. jún. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!
2011. jún. 7. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!