Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tó szélességét szeretnénk...

Tó szélességét szeretnénk kiszámítani. Egy háromszög alakú a tó. Az AC út hossza 450 méter, a BC út hossza 380 méter. Ez a két út 40°-os szöget zár be. AB szakaszból két métert le kell vonni, mert ide nem lehet építeni egyik szélére se Milyen széles?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 08:22
 1/8 A kérdező kommentje:
10.-es feladat, így még koszinusz tételt mellőzni kell, de nem tudom, hogy másképpen hogyan kell.
2011. júl. 4. 08:24
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én ezt nem értem, mi az, hogy milyen széles a tó?
2011. júl. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mennyi az AB szakasz? Abból 2-t levonva megvan az eredmény.
2011. júl. 4. 09:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Na szóval van egy háromszögünk, aminek két oldala és a közbezárt szöge ismert.

Tudjuk, hogy a háromszög szögeinek összege 180 fok. Tudjuk, hogy a szögek és a szemközti oldalak aránya állandó.

Ez az arány jelen esetben: 140/830 (a két ismeretlen szög összege, és a két ismert oldal összege). Az arányszámunk tehát 0.168674699 (jó hülye szám).

Az a lényeg, hogy ezzel a számmal megszorozva bármelyik oldal hosszát megkapjuk a szemközti szöget, és elosztva a szöget megkapjuk a szemközti oldalt. Innen ezekkel a műveletekkel az oldalak és a szemközti szögek: 450 és 76, 380 és 64, 237 és 40

Tehát az AB szakasz 237 méter, ebből kettőt levonva megkapjuk az eredményt, 235 métert.

2011. júl. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi.
2011. júl. 4. 15:06
 6/8 bongolo ***** válasza:

Az előző válasz rossz. Nem az oldalak és szögek aránya az állandó, hanem az oldalak és szögek szinuszának az aránya (szinusztétel).


Ezt bizony koszinusztétellel lehet megoldani, és ha azt még nem tanultad, akkor gyakorlatilag úgy, ahogy a koszinusztételt be lehet bizonyítani. Nem nehéz, itt van hozzá egy ábra:

[link]


a=380, b=450, γ=40°

c=AB


Ki kell számolni a·sin γ meg a·cos γ valamint (b-a·cos γ)-t vagyis amik rózsaszínnel vannak a rajzon, majd Pitagoraszt felírni c²-re a kis derékszögű háromszögben.

2011. júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De tizedikben nem lehet még koszinusztétel, szinusztétel sem!!
2011. júl. 4. 23:03
 8/8 bongolo ***** válasza:

Értettem, hogy 10-edikben nincs egyik sem, nem is koszinusztétel az, amivel csináltam, csak sima szinusz meg koszinusz definíciók. (Az más kérdés, hogy a koszinusztételt is ezekkel a lépésekkel lehet bizonyítani, de azt a bizonyítást nem csináltam meg az előző válaszban.)


Szóval felejtsd el, amit a tételekről mondtam, csak magyarázat volt. Nézd a képet meg az utolsó két bekezdést, vagyis csak azt a szöveget, amit az ábra linkje alá írtam. Abból kijön. Ha nem tiszta valami, részletezem, szólj.

2011. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!