Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy történik az órarendem...

Hogy történik az órarendem összeállítása a főiskolán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Ezt szerettem volna megkérdezni több ismerősöm nevében is, ugyanis most érettségiztünk és nem tudjuk mi vár még ránk ha felvesznek.


Állítólag olyat is halottunk hogy amikor kiderült hogy felvettek aznap a neten kell magunknak összeállítani meghatározott korlátok mellett:s

Nem is tudom ezt így elképzelni, mert ahhoz biztosan kéne a főiskola oldalán regisztrálni, + jelszó...nem tudom

Az is lehet hogy előre meghatározott órarendet kapunk...és ha OKJ-ra venénnek fel akkor lehet az is máshogyan működne.


Ezrét kérném a segítségeteket,hogy hogyan is zajlik az órarend összeállítása, esetleg a suli küldene e vmi értesítést ezzel kapcsolatban. Köszönöm a válaszokat.


2011. júl. 5. 09:28
 1/4 Silber ***** válasza:
100%
Iskolafüggő. De azt mindenképp badarságnak tartom, hogy rögtön aznap fel kéne venned az órarended. Kivitelezhetetlen. Én a PE-ről tudok nyilatkozni. Kiderült július x-edikén hogy felvettek, megkaptam az SMS-t is. Nem sokkal később kaptam egy levelet, amelyben küldték, milyen módon tudok hozzáférni a tanulmányi rendszerhez (Neptun, EKR). Nekünk az első félévre fevették a tantárgyainkat, a szabadon választottakat pedig magunknak kellett. Tantárgyat felvenni ezen a rendszeren keresztül tudsz. A megfelelő menüpontok alatt meg vannak hírdetve, milyen tárgyakat indítanak az adott félévben, és ennek megfelelően tudsz választani közülük. Hogy a képzésed során milyen tantárgyakat kell teljesítened, azt a szakod tantervéből tudod meg. Ezeket fel szokták pakolni az intézményed honlapjára.
2011. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha felvételt nyertél, fogsz kapni egy "elsősegély" csomagot, amiben minden infót megtudhatsz a kolesz lehetőségekről, a gólyatáborról, a városról, néhány reklám is szokott benne lenne, leírják a fontos tudnivalókat és időpontokat. Kizárt, hogy amint felvételt nyertél azonnal fel kell venni az órákat!! Erre mindig van pár hét, néhol egy hónap is.

Az elsősöknél általában fel szokták venni az első félévre az órákat. Én pl egy pici főiskolára járok, nálunk nem nagyon lehet válogatni az órákban, így nem is tudom magamnak összerakni az órarendet. Kapunk egy mintatantervet, amiben felvannak tüntetve az adott félév kötelező tárgyai. Ezeket fel kell venni, plusz mellé néhány fakultatív és kész. Kb 10 kattintás és kész is, nem kell erre annyira ráparázni, de akkor sem ha magadnak kell összeállítanod majd az órarendet. Mindent le fognak írni. A neptun vagy etr kódodat is ebben a levélben fogod megkapni és onnantól kezdve kezdj barátkozni a rendszerrel, mert ott veszed fel az órákat, ott adod le, a vizsgákat majd szintén, itt küldenek sokszor a tanárok levelet, de hasznos infókról a TO-sok vagy a HÖK-ösök is. Pár naponta érdemes lesz majd ránézned az x év során!

2011. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Miskolcon is felveszik központilag az első féléveseknek a tárgyakat, csak az idegen nyelvet és a szabadon választható tárgyat/tárgyakat nem.


Felvétel után egy héttel kaptam egy vaskos borítékot, ölni is lehetett volna vele =). Tele volt reklámmal (jellemzően bankok reklámja, hogy náluk nyiss számlát, illetve előfordul mobilhálózati reklám is), de emellett volt benne tájékoztató magáról az egyetemről, a diákéletről, az idegen nyelv tanulásról, a kollégiumról és a tanulmányi rendszerről, a Neptunról. Ez utóbbi papírhoz csatolták nekem a neptun azonosítómat és jelszavamat, majd röviden leírták, hogyan működik a jelszóváltás =P. És sok szeretettel meghívtak a szeptember elején tartandó neptun-oktatásra, ami az első féléveseknek szól. Ezt kihagytam, inkább egy felsőbb éves ismerősömet kértem meg, hogy magyarázza el :D. Szerintem többet értem vele :D.


Az egyetem honlapján van egy órarend menüpont. Itt karonként, szakonként lehet listázni az órarendeket. Tárgyfelvétel előtt egy-másfél héttel szokták nyilvánosságra hozni, bár volt rá példa, hogy csak 3 nappal előtte lett publikus. Ez alapján tudják a felsőbb évesek felvenni a tárgyakat. Ugye az előadások kötöttek, ott nem tud mocorogni senki, de a gyakorlatokkal már szépen lehet variálni :D. Teljesen mindegy, melyik gyakorlatot veszed fel a tárgyból, legyél ott, az a lényeg. Mondjuk van egy gyakorlat délután kettőkor és délután négykor. Ha a négy órásit veszed fel, akkor ott maradsz hatig az egyetemen, ráadásul a gyakorlat előtt lesz 2 lyukas órád is... De ha felveszed a 2 órai gyakorlatot, nincs lyukas órád, és négykor vége a napnak.


De mivel elsős vagy, első féléves tárgyaidat felveszik neked automatikusan, csak az idegen nyelv és a szabadon választhatóakat nem. Tegyük fel, lesztek 90-en a szakon. Ezt az egyetem gyorsan három darab 30 fős tankörre bontja. Az előadásaitok közösek lesznek, de a gyakorlatok nem, ráadásul azok eltérő időpontokban lesznek. Ha élelmes vagy, majd megnézed, milyen az órarended. Ha olyan, hogy neked jó, akkor nem érdemes változtatni rajta. Ha viszont tele van lyukas órával, vagy épp egyik nap későn végeznél, nézd meg, tudsz e variálni vele. Ha igen, akkor ezt megteheted a szorgalmi időszak első hetének végéig, általában addig van lehetőség a tárgyfelvételre, és annak módosítására.


Amúgy nem bonyolult, majd második félévnél, tárgyfelvételnél könnyedén fog menni. Csak agyf@szt fogsz kapni közben, mert akár több ezer hallgató akarja felvenni a saját magának összeállított pöpec órarendet, a rendszer meg ezt nem igazán tudja abszolválni, belassul és folyton ledobálja az embereket, vagy be sem engedi :D. A szaktársakkal meg versenyfutás van a legjobb gyakorlati tanárokért, helyekért :D. De mivel nem vagyunk egyformák, ami neked lehet hogy rossz, az másnak pont jó. Így általában nem szokott belőle gond lenni, mindenki oda tudja felvenni, ahová tudta. De neked nem lesznek most még ilyen gondjaid :D.

2011. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a hsznos válaszokat, igen én is furcsállottam hogy aznap kéne, de így már világos, felpontoztalak titeket!
2011. júl. 6. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!