Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A gyakorítóképzőt hogy fejezzü...

A gyakorítóképzőt hogy fejezzük ki angolul? Pl:-gat, -get. Olvasgat, eszeget stb? Pl: Mit csinálsz? Éppen egy teát szürcsölgetek? Vagy Egy újságot nézegetek? Köszi szépen.

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerű/folyamatos jelen időben tudnád kifejezni, h I read(ing) a newspaper.
2011. júl. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Sima folyamatos jelen, csak más igével:

I'm reading a newspaper - újságot olvasok

I'm browsing a newspaper - lapozgatom össze-vissza

I'm sipping tee - teát szürcsölgetek

2011. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
De ha nem használsz más igét, hanem maradsz a normálnál (read, drink) az is jó
2011. júl. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

I'm sipping tea.

Szerintem itt az ige önmagában is kifejezi ezt.


Egyébként az ige után az "about" szót lehet használni.

2011. júl. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igen a folyamatossal nincsen gond, de tuti hogy van rá valami szerkezet.

Úgy értem, mint az amikor azt mondjuk, hogy sötétedik, it's getting dark vagy fáradok I'm getting tired.Ilyesfajta szerkezetre gondolok.

Tanultuk anno de egyszerűen nem találom a szerkezetet.

Utolsó, azt mondod, hogy a gat-get-et az ige utáni about-tal fejeznénk ki?Pl: I'm reading about a newspaper?

Hm lehet, abszolút nem emlékszem, csak arra, hogy anno a nyelvvizsga felkészítőn vettük és meg szégyenszemre nem emlékszem rá.

2011. júl. 15. 10:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy az ige magában is jó lenne, de mivel a felsőfokú TOELF-re készülök ezért érdemes lenne némileg színesíteni a stílust ezért gondoltam rá, hogy ez is egy jó eszköze lenne.
2011. júl. 15. 10:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem minden igéhez jó az "about".

Itt pl. inkább prepozíciónak tűnik.

Sajnos én sem emlékszem pontosan, de biztos, hogy van valami az "about" vagy "around"-al, ami ehhez kapcsolódik.

2011. júl. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Találtam egy példát, ami biztos.


"They are sitting around." - Üldögélnek. :)


Itt meg a teljes válasz:

[link]

[English frequentative is no longer productive, but in some languages, such as Finnish or Lithuanian, it is.]

2011. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fáradok vagy a sötétedik kifejezéseket azért írjuk egyszerű folyamatos jelenben, mert folyamatos változást is kifejezünk ezzel az igeidővel.

[link]

2011. júl. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ennek alapján úgy tűnik, hogy csak egy pár ige élte túl az angol nyelv fejlődését és ezeken felül inkább vagy gerund van prepozíciós lehetőségek adottak.

Próbálok utánajárni, hogy mikor around és mikor about, bár lehet, hogy ez olyan mint az igék vonzata meg kell tanulni és kész.:o)

Azért még próbálkozom hátha találok valami logikát benne.:o)

2011. júl. 15. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!