Iskolai szabályok angolul?

Figyelt kérdés
Kellene néhány iskolai szabály angolul, amiben must vagy have to is van. Illetve lehet ezeknek a tagadását is használni. Köszönöm! :)
2011. júl. 18. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Segítek neked, de csak magyarul. Írok pár tippet.

Az iskolában tilos dohányozni.

Mindegyik órára lelkiismeretesen kell készülni.

Nem szabad a tanárokkal kiabálni, csúnyán beszélni.

Az osztálytársaiddal barátságosnak kellene lenni.

A házirend szabályait kötelező betartani.

Tanórán nem szabad enni. Tilos rongálni az iskolai berendezéseket. Remélem ezekkel a tippekkel segítettem.

Ha írsz angolul, akkor szívesen leelenőrzöm, de ne mi csináljuk meg helyetted, teljes egészében!

2011. júl. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Eddig ezeket írtam:

The house rules must be observed.

You have to prepare every lessons.

On lessons you don't have to eat.

You mustn't smoke in school.

You have to arrive at 7:45.

We don't have to wear a uniform in our school.

You must turn off your phone in lessons.

You have to get up early.

You have to do your homework.


Nem hiszem, hogy mind jó. :/

2011. júl. 18. 17:24
 3/13 anonim ***** válasza:
You mustn't smoke at school.
2011. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szerintem az egyik mondatodban, nem helyes az in lessons. Mivel az in -ban, -ben-t jelent. Szerintem az on lessons lesz. A házirendre a szótár a policy-t adja ki.

De azért remélem megnézi más is, az én angolom se teljesen tökéletes.

2011. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igazán lesz jó, át kellene írni pár helyen.

A policy-t ne használd az cégek, bankok biztosítók belső szabályzata, nem az általános szerződési feltételek mert az a general terms and conditions, de a policy ide nem jó.


Students have to keep to school rules and regulation whether or no.

Az observe-t ne használd az inkább megfigyel vagy szabályt követően cselekszik, az MSZTAKI-t ne használd nagyon gáz.


You must get ready for your lessons.

A must itt jobb, mert arra hívod fel a figyelmet, hogy ezt belső késztetésnek kell éreznie a prepare az itt azért nem jó, mert az olyan felkészülést jelöl amikor több részből kell valamit összeállítanod, pl: prezentáció stb, de simán felkészülni az órákra az get ready for..


A harmadik mondat azt jelenti, hogy "nem kell enni órán", ez nem jó.


A négyes jó.


Az ötöst is must-tal írd, mert itt is érezni kellene a belső késztetést.


A hatos jó.


A hetesnél az in jó, ne javítsd át on-ra.


A nyolcas nem iskolai szabály.


A kilences jó de a must-ot használd.

2011. júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7-esnél miért jó az in?
2011. júl. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Students have to keep to school rules and regulation whether or no. Ez mit jelent, mármint a mondat?

a whether or no-t nem értem, miért kell ide.

2011. júl. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A "whether or no" azt jelenti, hogy "minden körölménynek között.

"A tanulóknak minden körülmények között be kell tartania az iskola szabályait és előírásait."


Az on azért nem jó, mert az "órákon" úgy helyes angolul, hogy in lessons.Sok ilyen van, pl: nem azt mondod, hogy on the photo, hanem in the photo.A the elhagyható ha nem konkrét fényképről van szó.

Tehát a fényképen - in the photo.

Ezek olyan szabályok amiket meg kell tanulni.


Neked is dolgozatot kell írnod ugyanebben a tárgyban, mint a kérdezőnek?

2011. júl. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A you musn't smoke at school sem helyes, ezért írtam, hogy az in the school a helyes, a kérdező itt csak a "the" névelőt hagyta ki.

Magyarázat: itt nem az iskoláról, mint fogalomról van szó, hanem magáról az iskolaépületről, ezért "in" és nem "at" és mivel iskolai szabály, konkretizálni kell, hiszen tudjuk melyik suliról van szó ezért "the" illetve a szabályszerkesztés miatt a "the" ad még egy plusz nyomatékot is.

A kérdezőnek, a fentiek alapján a "the"-t még írd bele, az előző hsz-ből kihagytam.

2011. júl. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
még egy gondolat, a regulation azért nem többesszám, mert gyűjtőfogalom, mint az advice vagy a furniture ergo ennek a többes számba történő áttétele nyelvtanilag helytelen, de a rule megszámlálható ezért kell többesszámba tenni.
2011. júl. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!