Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van-e olyan humoros novella...

Van-e olyan humoros novella vagy rövidebb irodalmi mű, amit fel lehetne dolgozni és előadatni egy nyolcadikos osztállyal?

Figyelt kérdés
A ballagás előtti napon,babanapon szeretnénk előadni valami vicces darabot,de nincs ötletem
2008. márc. 3. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
miért nem írják meg ők? hihetetlen vicces dolgokat tudnak kitalálni néha a 14 évesek:P
2008. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Janikovszky Éva írásai között több van ami kamaszokról/nak szól, vicces és nem igazán sok színészi játékot igényel, inkább olyan "bejövök, beszólok, kimegyek" típusú. Pl a Kire ütött ez a gyerek?


Ha nincs ötleted, akkor gondolom te az egyik diák vagy és nem a tanár mert ha tanár lennél, megkérdeznéd a diákokat... :DDDD

2008. márc. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

kosztolányinak is vannak jók.

mi közép suliban elsö osztályban voltunk, mikor már a 3 osztályföt vesztettük el és kiórták a kimittudot, az osztály elég szar volt de akartunk indulni a kimitudon, és valami elöadással, két téma tetszett Rómeo és Júlia és drakula, így ebböl a kettöböl faragott az egyik csaj egy történetet amibe mi is beleszoltunk, és mindenki választhatott mi akar lenni, ha valaki plusszba akrt szerepelni kreáltunk egy új szereplöt. narrátor (aki én voltam) mesélte el a történetet, így a többieknek nem kellett sokat beszélni, és az egész suli röhögött. pedig még tanári hátterünk sem volt, mindent magunk csináltunk, az egyik fiu pl a hangtechnikát. pedig elég szar osztály voltunk.

2008. márc. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Janikovszky: Kire ütött eza gyerek. Pont 8os voltma mikro ezt adtuk elő. Ami nekem tetszett bár elég időigényes amia gyakorlást illeti, de szerintem jól vágható, lényeget szűrhető humoros story: Shakespeare: Sok hűhó semmiért.

sok sikert:)

2008. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Karinthynak több vicces műve is van, szerintem azokkal érdemes próbálkozni!

De jó ötlet lenne egy saját készítésű mesetirat vagy valamilyen szappanopera átirat! Mi annak idején a Csizmás kandúrt írtuk át! Fergetes volt!!!:)

2008. márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Shakespeare Szent Iván éjji álomból a mesteremberek színdarabja. Gyakorlással együtt. :)
2008. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Karinthy Tanár úr kérem-éből részletek,vagy valami egyénileg kitalált darab.
2008. márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Rejtő jenőnek is vannak rövid színdarabjai...
2008. ápr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!