Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit írjak a fogalmazásomba?

XTREMX kérdése:

Mit írjak a fogalmazásomba?

Figyelt kérdés

-Lakóhelyemről kell írnom A5 ös füzetbe kb 2 oladalt.

Nincs ötletem hogy mit írhatnék le vagy mit emeljek ki. Ebben kérném segítségeteket. Köszönöm.


2011. aug. 9. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ugye, ehhez például nem ártana tudni, hogy hol laksz? Van ott valami látványosság? Természeti, vagy épített... Vagy laknak/laktak arrafelé híres emberek?
2011. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
18. kerületben lakok, de én csak arra lennék kiváncsi hogy titeket például mi érdekelne. Ne legyen unalmas. mert gondolom nem érdekel az hogy a kert sarkába bokor van.
2011. aug. 9. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami nagyon fontos! Ne legyen olyan a dolgozatodban, hogy "lakok", hanem lakoM. És olyan se, hogy "a kert sarkába bokor van", mert az a bokor a kert sarkábaN van. Szóval nagyon figyelj oda a helyesírásra.


Engem például érdekelne, hogy kiről/miről nevezték el az utcátokat, és miért; hogy van-e valami fontos, híres, vagy szép épület a környéken; hogy miért szeretsz ott lakni és hogy miért nem. Beleírhatod a városrész múltját is, (utána tudsz nézni a neten, hogy mi minden volt ott 50-100-200 éve). Engem ez érdekelne.

2011. aug. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segitetél.
2011. aug. 9. 14:38
 5/5 anonim válasza:
100%

Jó tanács: előszörd írd be szövegszerkesztőbe a fogalmazásodat és ereszd rá a helyesírásellenőrzőt.

Engem érdekelne, hogy milyen a lakókörnyezeted. Tehát pl.: régi bérházban laksz és a lakók önként a belső kertet szépen felújították, gondozott kert van benne, vagy új építésűben laksz, ahol a szomszédok nem is köszönnek egymásnak, és már gyűlik a kosz meg málik a vakolat (ez persze lehet fordítva is, nem az épülettől, hanem a lakóktól függ, hogy hogyan néz ki a környezetük, ez csak példa volt).

2011. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!