Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Diákigazolvány+ bérlet gondom...

Diákigazolvány+ bérlet gondom lenne. Segítenél?

Figyelt kérdés

Olyan gondom lenne hogy már befizettem a diákomat a főiskola felé. De elvileg csak októberben vagy később kapjuk meg magát az új diákot.:S


De mivel pesti fősulira megyek bérletekhez kell mert csak diákkal együtt érvényes a bérlet. Ha még nem lesz új diákom a régi szakközépsikolás is jó?Azzal is ugyanúgy érvényes? Még idei matrica van rajta. Köszi előre is.


2011. aug. 11. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy ideiglenes diákigazolvány. A tanulmányisok adják ki, egy papír, amivel igazolhatod, hogy fősulis vagy. Egy fénykép kell hozzá, meg valamennyit fizetni kell érte. Aztán ha megjön az eredeti diák, az ideiglenest visszaveszik.

(A középiskolás szerintem már nem lesz jó hozzá, de lehet ebben tévedek, és még használható, de szerintem nem.)

2011. aug. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem ne próbálkozz a középsulissal, drága a büntetés:) tanulmányisok adnak ki ideiglenest, jól mondta az előző, kell hozzá egy kép, meg néhány száz forint. (legalábbis én középiskolában az ideiglenesért asszem 500at fizettem.)
2011. aug. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

" Ha még nem lesz új diákom a régi szakközépsikolás is jó?"


Igen jó, érvényes okt 31-ig.

Vasúttnál annyi az egész, hogy letöltöd ezt a nyomtatványt, és kitöltve elviszed a lakhelyed szerinti állomásra:

[link]


A tanulóbérlet oldalra ird be a viszonylatot. Alul iskolaváltozást jelölj.

Et leadod a pénztárban ő meg a diákod alapján (a régit vidd!) kiállít egy igazolást, arról, hogy okt 31-ig vehetsz diákbérletet a megadott viszonylaatban. Ennyi.

Aztán utazáskor a bérleted mellé a régi diákod és az igazolást is fel kell mutatni ez a 3 lesz együtt érvényes amíg meg nem kapod az újat, de max okt 31-ig hiszen a középsulis diák addig érvényes.


Volánnál is van valami igazolás, de ezt tőlük kell megkérdezned én sajna nem tudom.

2011. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak november közepén kaptam diákot, október végén kértem a TO-n egy iskolalátogatási igazolást (ez egy pecsétes papírlap, ami igazolja, hova jársz), és ha basztatott az ellenőr, megmutattam neki :)
2011. aug. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Okt 31 ig jó a középsulis diákod, addigra már az új is megjön általában. Ha nem érkezik meg, akkor kérsz egy iskolalátogatási igazolást és azt mutatod diák helyett.
2011. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

"akkor kérsz egy iskolalátogatási igazolást és azt mutatod diák helyett."


És sehol nem fogadják el, mert a diákkedvezmény csak érvényes diákigazolvánnyal vehető igénybe....

2011. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

""akkor kérsz egy iskolalátogatási igazolást és azt mutatod diák helyett."


És sehol nem fogadják el, mert a diákkedvezmény csak érvényes diákigazolvánnyal vehető igénybe...."


a BKV esetében elég sok múlik a határozott fellépésen, úgyhogy én ezt ennyire biztosra nem mondanám :)

2011. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mávnál 50% kedvezményre továbbra is jogosult leszel, illetve a lakhelyed és a régi iskolád között diákbérletre. BKVra vehetsz diákbérletet, volánnal nem tudom mi a helyzet.

Mindezt október 31 ig, mert addig érvényes a diákod.

De van valami lap a mávnál, amit az egyik válaszoló si linkelt- sajnos rosszul [?]-, amivel lehet diákbérletet venni.

2011. aug. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Bérletes utazás a diákigazolványban feltüntetettől eltérő viszonylatban:

2011. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindnekinek, főleg az utolsó link az hasznomra volt, legfeljebb most beiratkozáskor rákérdezek hogy is van ez.
2011. aug. 12. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!