Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Létezik valamilyen könyv Karl...

Létezik valamilyen könyv Karl Wilhelm Feuerbach-ról?

Figyelt kérdés
Ő egy német matematikus volt, és róla kell matekra házidolgozatot írni. A neten szinte semmit nem találtam róla (csak egy nagyon keveset) de még külföldi oldalakon se. És két A4-es oldalt kellene írnom erről az emberről, minimum három forrás felhsználásával (és az internet csak 1 db forrás lehet). Hol találok róla anyagot?
2009. ápr. 19. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos létezik, szerintem matematika történeti könyveket nézegess abban tuti találsz:D
2009. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Esetleg egy-két konkrét könyv? Az a baj, hogy ő egy annyira nem ismert matematikus, és már két könyvtárban átnéztem lexikonokat, matematikai könyveket, de semmi.
2009. ápr. 19. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudok konkrétat mondani, pedig matos voltam gimiben, majd utánakérdezek ha megtudok valamit írok
2009. ápr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ennyit sikerült róla írnom, ezennel közkincsé teszem:

Karl Wilhelm Feuerbach

(1800, Jéna -1834 Erlangen†)


Német matematikus, 1800. május 30-án született Jénában.

Apja Paul Johann Anselm Ritter von Feuerbach, aki jogi professzor volt, és ő írta a bajor büntető törvénykönyvet. Az apának a nyolc gyereke közül öt szerzett doktori címet, és háromból professzor lett. A leghíresebb közülük Ludwig Andreas Feuerbach, aki filozófus és antropológus; emellet. nagy valláskrtikikus is volt, aki feltételezte, hogy Isten csupán az emberek saját legjobb tulajdonságainak a kivetítése.

Karl Wilhelm Feuerbach kitűnő tanuló volt, és 22 éves korára megszerezte a doktori címet és emellett kinevezték az erlangeni gimnázium professzorává is. Ez alatt az idő alatt egy igen jelentős matematikai lap kiadója is volt.

Õ fedezte fel a háromszög kilenc ponti körét. Ezt időnként pontatlanul Euler körnek is nevezik. Feurbach bebizonyította, hogy a kilenc ponti kör érinti a háromszög beírt és három körülírt körét.

Ez a, Feuerbach nevét megalapozó, felfedezés 1822-ben jelent meg. Feuerbach a következőket írta: " A kör, ami áthalad a háromszög magasságainak talppontjain, érinti a háromszög négy érintőkörét, belülről érintkezik a háromszög beírt és kívülről háromszög körülírt köreivel.".

A kilenc ponti kör már egy évvel korábban említve volt Brianchon és Poncelet munkájában. Azt a pontot, ahol a beírt kör és a kilenc ponti kör érinti egymást, Feuerbach pontnak nevezzük.

Másik jelentõs munkája 1827-ben jelent meg. Ezt a munkát Moritz Cantor is tanulmányozta és felfedezte, hogy Feuerbach bevezette a homogén koordinátákat, így Möbius mellett őt tekintjük a homogén koordináták társfeltalálójának.

Életét nehézségek kísérték. A pályafutása tanárként csak hat évig tartott. Egészségi állapota egyre csak gyengült. 1828-ban visszavonult attól, hogy tanítson, mivel kritikus egészségi állapota miatt nem tudott megbirkózni ezzel a feladattal. Az élete hátralévő hat évét Erlangenben remeteként töltötte.

1834. március 12-én halt meg Erlangenben, Németországban.

2009. máj. 2. 12:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Kösz -
2019. máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A "Ludwig"

ismertebb (volt)

2019. máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!