Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kezdő németes vagyok, holnap...

Kezdő németes vagyok, holnap lesz az első német órám, tu dnátok pá sort írni?

Figyelt kérdés

pl:

jó nyár volt, csak gyorsan eltelt.

sokat voltam a barátaimmal.

emlékezetes nyár volt.

a családommal a Balatonon voltam nyaralni


2011. szept. 1. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Der Sommer war gut, nur ist er schnell vergegangen.

Ich war viel mit meinen Freunden.(Ich habe viel Zeit mit meinen Freunden verbracht.->Így szebb, azt jelenti sok időt töltöttem a barátaimmal)

Es war ein erinnerlicher Sommer.

Mit meine Familie habe ich am Plattensee Urlaub gemacht.


Egyébként ha holnap lesz az első németórád miért akarsz németül beszélni? Ha csakk azért hogy úgy tűnjön okos vagy hagyd, mert azt fogja hinni a tanár hogy már tudsz németül(névelők, elöljárószók, melléknévragozás stb.) és esetleg úgy fog veled bánni. Ha nem így van akkor bocsi, de tényleg érdekel, miért?

2011. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit meineR Familie! datívba :D
2011. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát amúgy készülj a nyelvtani szabályok megértésére :DD ha azokat vágni fogod akkor az egész német nyelvet is :)nem kis nyelvtani összefüggés van :D angolba megcsak szavakat kell összerakni :D
2011. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja tényleg meiner, én csak arra koncentráltam, hogy a végére kell-e n vagy nem:D
2011. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

@15.46

"angolba megcsak szavakat kell összerakni"


Legyél már szíves _helyesen_ angolra is lefordítani a kérdésben kiírt mondatokat magadtól? esetleg H. Rózsika egyik rokonára lelhetünk benned?

2011. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon meleg nyár volt

(Es wa ein sehr warmer Sommer)

2017. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!