Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hol használjuk/alkalmazzuk a...

Hol használjuk/alkalmazzuk a függvényeket a mindennapjainkban?

Figyelt kérdés

5 darabot kellene írni, de csak 2-őt tudtam. :S

Valami ötlet?


2011. szept. 3. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyet mondok: svájci frank árfolyama.
2011. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hőmérsékletváltozás , havonta,naponta, árfolyamok, kimutatásoknál..több nem jut nekem sem eszembe :D
2011. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdaságtanban ezzel számolják ki az árat és a mennyiséget, akkor az országban előállított termékek értékének összegét, stb. (közgazdász hallgató vagyok :D)


Egyébként sebesség és idő kapcsolatát is jól szemlélteti. Térfogat és idő kapcsolatát is (pl. mennyi víz párolog el a medencéből, ha... és itt behozod, hogy folyik a csapból, ennyi cserélődik kell, ennyi párolog el, stb.)


Annyira már nem hétköznap, de rengetegszer használják a mérnökök is, például valaminek a teherbírásának, rugalmasságának a vizsgálatakor, stb. :D


Remélem, hülyeséget nem írtam és hasznosak a válaszok. :)

2011. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meglett az 5. :D
2011. szept. 3. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!