Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A GYökvonás, ki ért hozzá?

A GYökvonás, ki ért hozzá?

Figyelt kérdés
Magamtól szeretném megcsinálni a házit, de egyáltalán nem tudom hogy kell... a gyökszám 7-es a feladat pedig " Az egység méretében szerkesszuk meg a.. " engem az érdekelne, hogy lehet megszerkeszteni?
2011. szept. 6. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor a gyök7et kell megszerkesztened. Ezt derékszögű háromszöggel és Pitagorasszal tudod megcsinálni.

Vegyél egy háromszöget, aminek az egyik befogója 1 (egység), az átfogója gyök7.

Számold ki a másik befogóját. gyök6 lesz.

Az 1-1 befogójú derékszögű háromszög átfogója gyök2.

Keress összefüggést :)

2011. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bongolo ***** válasza:
Nem tudom, mi lehet ez. Írd le a teljes feladatot, nem fogom teljesen megoldani, hagylak majd megcsinálni.
2011. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az egység méretében szerkesszuk meg a gyök 7-
2011. szept. 6. 19:32
 4/5 bongolo ***** válasza:

Az első válaszoló jót mondott, az alapján két lépésben meg tudod szerkeszteni. Sikerült?


Másik megoldás, amivel egy lépésben is megszerkesztheted, az a magasságtételen alapul. Ha gondolod, megpróbálhatod azzal is, gondolom tanultad már a magasságtételt.


Szólj, ha kell több segítség.

2011. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most reklámoznak a tévében, egy új gyógyszert valami L.. Lictime vagy hasonló.. ott ugyan ezeket a problémákat sorolják fel (am. a menstruációm elmúlt tegnap mégis hasmenésem volt reggel)..szerintetek amiatt? jó gyógyszer lehet?
2011. szept. 7. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!