Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » MATEK geometriai feladat[10. ]?

MATEK geometriai feladat[10. ]?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik házimon nem tudtam eligazodni.. senkitől nem várom el ,hogy oldja meg, csak valami irányt adjon ,hogy mégis hogy is kéne megcsinálnom...

Tehát: egy egyenlő szárú 3szög 1külső szöge 87fok...Mekkorák a szögei? én arra jutottam ,hogy ennyi adattal nem tudom kiszámolni xD kéne még valami távpont szerintem...mert ugye a külső szögek összege 360fok, a belsőké 180..de annyi adattal, h az egyik külső szöge 87fokos..mit kezdjek?:O

Válaszokat előre köszönöm!


2011. szept. 7. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
egy külső szög és a mellette lévő belső szög összege 180fok, ennyiből már megkell tudnod mondani őket :D
2011. szept. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát tegyük fel ,hogy pl az alfa' a 87 akkor alfa:93..

Akkor a másik 2belső szögre mégis miből kövekeztessek?:D

2011. szept. 7. 23:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
egyenlő szárú -> 2 egyenlő szöge van
2011. szept. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rajzolj le egy egyenlő szárú háromszöget. Aztán jelöld be rajta a külső szöget. Utána az eddigi válaszok alapján próbáld meg kiszámítani a belső szögeit.
2011. szept. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ne felejtsd el, hogy egyenlő szárú háromszögről beszélünk. Két alapon fekvő szöge =. + a külső és belső szögösszeg = 180 fok, valamint a külső szög = a két nem mellette fekvő belső szög összegével. Ebből már fel kell tudnod írni két egyenletet. Ügyelj arra, hogy két megoldási lehetőség van, mert nincs megadva, melyik külső szögről van szó!
2011. szept. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
00:14 szólj, ha sikerült megoldanod ;) szívesen segítek akár priviben is.
2011. szept. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Naga_Chevalier válasza:
95%
GEOMETRIA FELADATOKNÁL MINDIG RAJZOLJUK LE AZT AMIVEL SZÁMOLNI FOGUNK!!! RAJZOK NÉLKÜL CSAK HOSSZADALMAS GYAKORLÁS UTÁN TUDSZ MAJD SZÁMOLNI!
2011. szept. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!