Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi a (2-4i) a négyzeten?

Mennyi a (2-4i) a négyzeten?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Itt egy azonosságot kéne használni... Így se megy?
2011. szept. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak le akarom ellenőrizni mert nincsen megoldásom
2011. szept. 9. 10:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem: (2-4i)*(2-4i)= 4-8i-8i+16i^2


Tehát 16i a négyzeten a vége.

2011. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

NEM!!!

-8i-8i=-16i!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a negatív számokkal való műveleteknél ez ALAP...

szóval:

4-16i+16i^2


egyébként a "4-jegyű függvénytáblázat"-ként emlegetett könyvben alap azonosságként benne van

(a+b)^2=a^2+2ab+b^2

(a-b)^2=a^2-2ab+b^2


nem nagy ügy, simán ki tudod számolni, ha minden tagot végig szorzol minden taggal, aztán szépen összevonod őket (előjelekre vigyázni: -x+=-; +x-=-; -x-=+; +x+=+; összeadás-kivonás gondolom megy)

2011. szept. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hééé, ember! Hát ugyanezt írtam!!! Gondolkozz már!


Annyit azért kinéztem belőle, hogy a -8i-8i-ről tudja, hogy az -16i... De ha egybe írod, lehet, enm érti, hogy került oda... Ez a baj a némely tanárral is, hogy nem részletesen magyarázza, hanem egyből összevonja, s diák meg ott csücsül és nem mer kérdezni... Szerencsére az én tanárom nem ilyen volt, az Isten áldja őt! <3

2011. szept. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"4-16i+16i^2"


i^2=-1 (erről szól az i)


azaz 4-16i+16i^2=4-16i-16

azaz -12-16i

2011. szept. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

Az sajnos nem a végeredmény, hanem köztes lépés. Ahogy az lenne az (a-b)x(a-b) is, vagy az ax(a-b)-b(a-b) is...

Attól függően, hogy hányadikosokkal iratom a dolgozatot, vagy egyáltalán nem fogadnám el megoldásnak (mivel nincs végigvezetve), vagy fele pontot adnám érte :-)))

Ha pedig attól tartasz, hogy így nem értené, vezesd le lépésről lépésre (bár ő nem ezt kérte, hanem végeredményt - gondolom ellenőrzésre)

2011. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bongolo ***** válasza:
100%

Pont i véletlenül nem kerül bele egy ilyen kifejezésbe, és bár nem írta a kérdező, de nagyon valószínű, hogy a képzetes egységet jeletni. Úgyhogy a kettővel előző válaszoló írt csak rendes megoldást.


Az eredmény -12-16i

2011. szept. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.


Ok, értem amit írsz. Ennek ellenére azért írtam így, hogy ha már ideír, és teljesen idegen emberektől várja a választ, nem hiszem, hogy tisztában van azzal, hogyan kell megoldani. És, nem helyette akartam megoldani, hanem csak segíteni a továbblépésben. Különben minden nap felírja majd a háziját és mi minden nap lelkesen megoldjuk majd helyette! :D

2011. szept. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem házi csak gyakorlás és itt ellenőrzöm le magam ugyhogy köszi a segítséget mindenkitől
2011. szept. 9. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!