Hogyan kell megoldani ezt a feladatot? (matek, számtani sorozatok)


Számítsuk ki a sorozat első tagját és különbségét! A számtani sorozatokról a következőket tudjuk:

a2+a3+a4+a5=34

a2*a3=28


(az "a" melletti számok alsó indexben vannak)


2011. szept. 10. 16:40
 1/1 anonim ***** válasza:

a(n) = a(1) + (n–1)*d


a(n+1) = a(n) + d


a(2) = a(1) + d


a(3) = a(1) + 2*d


a(2)*a(3) = [a(1) + d]*[a(1) + 2*d] = 28


S(n) = [a(1) + a(n)]*n/2


S(5) – a(1) = 34


[link]


Gondolom, ennek az alapján már kiszámolod.

2011. szept. 10. 17:33