Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi ennek a szövegnek a mondani...

Mi ennek a szövegnek a mondanivalója?

Figyelt kérdés

(Franz Kafka:Kis mese)


— Ó — mondta az egér —, a világ napról napra zsugorodik. Először olyan tágas volt, hogy féltem, elfutottam, és örültem, hogy végre jobbra-balra a távolban falakat láttam, ám e hosszú falak olyan gyorsan haladnak egymás felé, hogy ez már az utolsó szoba, és ott a sarokban a csapda, amelybe futok.

— Csak a futásod irányán kell változtatnod — mondta a macska, és felfalta.


Tehát nem nagyon értem hogy mit akar mondani... Mit jelent az egész??? Még úgy rendes értelmében (nem hogy jelképesen) sem értem hogy mit jelent...

Előre is köszönöm!


2011. szept. 11. 13:51
 1/2 anonim válasza:
100%
ezzel azt akarta mondani a kitalálója hogy ha rossz irányba halad az életed és nem veszed észre de egyre mélyebbre süllyedsz amerre haladsz egyszer csak azt veszed észre hogy már nincs kiút és saját magadat ejtetetted fogságba..
2011. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
aha..... köszönöm!!! most már értem... :D tényleg nagyon köszönöm!
2011. szept. 11. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!