Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a szövegrő...

Mit gondoltok erről a szövegről? Kérlek titeket, mindent vegyetek figyelembe! Ne csak azt, hogy mi a mondanivalója a szövegnek.

Figyelt kérdés
Furcsa módon, ahhoz képest, hogy semmit nem csináltam aznap, hihetetlenül fáradtnak éreztem magam, és viszonylag korán el is aludtam. De a fáradtság is "másabb" volt, mint amilyen egyébként szokott lenni. Általában csak erőtlennek érzem magam, és nem fogja fel a nehezebb dolgokat az agyam. De akkor szinte húzott az ágy, fájt minden végtagom, a szokásos erőtlenségnél sokkal gyengébb voltam. Pillanatok alatt elaludtam, álmomban szerencsére már nem éreztem a fájdalmat és a gyengeséget. Viszont az álmom ennél sokkal borzasztóbb volt, inkább az előbbieket éreztem volna. Tulajdonképpen értelme nem volt az álmomnak, össze-vissza történő dolgokból épült fel az egész, nem volt egyértelmű, hogy mit akar velem tudatni. Össze akart zavarni, sikerült is neki. Pillanatok alatt változtatta meg az érzelmeimet. Egyszer a fellegekben jártam, elvakított a fény, kellemesen csiklandozott a szellő, még zenét is hallottam. Olyan zene volt ez, amit csak álmában hall az ember. Nem lehet semmivel sem összehasonlítani, egyszerűen csak érezzük. Minden túl tökéletes volt, mosolyt csalt az arcomra ez az illúzió, amit akkor az álmomban nagyon is valóságosnak éreztem. Nem mozogtam, nem léptem semerre, a dolgok mégis folyton változtak körülöttem. Mindent előidézett, amiről Ő tudta, hogy boldoggá tenne. Sokukkal én is csak akkor szembesültem, hogy tényleg örömet okoz. Megnevezhetetlenek voltak a helyszínek, még sosem jártam ott, az eddigi álmaimban sem. Elragadóan csábított az egyik pillanatban a vízesés, majd a napsugarak öleltek körbe és repítettek az égbe a széllel. Jobbnál jobb, szebbnél szebb helyekre kerültem, magam sem gondoltam volna, hogy ezek jelentik a legnagyobb boldogságot nekem. A nemföldi tájak, olyan helyek, ahol az ember csak a képzeletében jár.Ebben a csodás illúzióban, a nyugalmat és biztonságot idéző dolgok között senki és semmi nem figyelmeztetett arra, hogy mi fog velem történni. Nem szépen, fokozatosan léptem át a másik helyre, hanem villámcsapás szerűen vágott belém a saját álmom. Egy pillanat alatt eltűntek a gyönyörű képek, a zene, az illúzió, minden megszűnt körülöttem. Halálfélelem lett úrrá rajtam, ilyen borzalmas érzés még sosem fogott el ezelőtt. A csodás világból való hirtelen kiesés teljesen megtört. Hasonló fájdalmat éreztem, mint elalvás előtt, csak ez tízszeres intenzitással döfött belém. Olyan volt ez, mintha éles tárgyakkal szúrnának és kábítanának egyszerre, mégsem hagy nyomot a testemen. A lelkem sajgott, a bennem lévő, kézzel nem fogható érzéseket döfték, és ez őrjítően fájt. Ordítani akartam, de egy hang sem jött ki a torkomon, és ettől még jobban sajgott bennem minden. Nem tudtam, az ember ezt érzi halála előtt? Mert ha igen, én valahogy inkább túlélek minden vészt. Elviselhetetlen volt, azt hittem, belehalok a saját álmomba, már csak pár másodperc kellett volna, amikor hirtelen el kezdett enyhülni a fájdalom, engedett a szorítás belülről, és fellélegezhettem. Már nem a fájdalom tárgyait láttam magam előtt, hanem saját magam, a fésülködőasztalom tükrében. Szakadt rólam a víz, könnyekben úszott az arcom, a hajam szinte égnek állt az átélt félelemtől. Percekig mereven néztem magam a tükörben, nagy levegőket vettem, de folyton csak az járt a fejemben, hogy miért álmodtam ezt.
2010. máj. 4. 14:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Az "álom" szó tudom, hogy sokat fordul elő benne, ezt éppen most korrigáltam.
2010. máj. 4. 14:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komolyan olvastam végig a történeted. És nagyon komolyan válaszolok. Nem tudom, hány éves vagy, van-e valamilyen betegséged, de szerintem a halál küszöbén voltál. A valóságban, de ez álomszerűen jött le benned. Kicsit átnéztél a túlvilágra, de valamiért vissza kellett jönnöd, oka kell hogy legyen annak, hogy felébredtél. Meggyőződésem, hogy ilyen, mikor valaki örökre elalszik. Te fél lábbal odaát voltál, ebben biztos vagyok, de még dolgod van itt. Arra Neked kell rájönnöd, hogy mi az. Édesanyám már 2-3 alkalommal kacsintott át, fájdalom nélkül jött vissza, a szomszédasszonyomat 2x élesztették újra, kb. 1/2 órán belül, és Ő borzalmakról mesélt. Nem irigyellek.
2010. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Most jövök rá, hogy nem tudom Veled történt-e az eset. Bárkivel is, a lényegen nem változtat, csak akkor másképp kellett volna ragoznom.
2010. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A www.daath.hu jutott eszembe róla.
2010. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem volt halálközeli élményem, mindössze egy könyvet szeretnék írni, és ilyen stílusban gondoltam. 14 éves vagyok, szóval ilyen dolgok nehezen történhettek volna meg velem. Azért köszönöm az aggódást, jól esett. :)
2010. júl. 12. 12:20
 6/6 anonim válasza:
juj nagyon komoly. nagyon tetszik. én majd megveszem a könyvedet az biztos ha sikerül kiadnod.
2010. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!