Egy újabb matek házi, halmazok elemszáma és logikai szita! Segítenél?


A kosárlabda-bajnokság egy fordulójában összeszámolták, hogy hány játékos szerzett pontot 2pontos dobással, hány 3pontos dobással és hány játékos szerzett pontot büntetőből.

70játékos-2pontos dobással

44játékos-3pontos dobással

32játékos-büntetőből

2-és 3pontosból is szerzett-19játékos

2pontosból és büntetőből-16játékos

3pontosból és büntetőből-21játékos

és6an szereztek mindháromféleképpen.

b)hány játékos szerzett pontot 2vagy3pontos dobással, de nem szerzet büntetőből?

c)hány játékos szerzett pontot 2vagy3pontos dobással?

d)hány játékos nem szerzett pontot büntetőből?

eddig jutottam el:

A=2pontos |A|=70

B=3pontos |B|=44

|A(metszet)B|=19

C=büntetőből |C|=32

|B(metszet)C|=21

|A(metszet)B(metszet)C|=6

tudom, hogy hosszúra sikeredett, de nagyon szépen köszönöm hogy ha segítesz!


2011. szept. 11. 16:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ehhez Venn-diagrammot rajzolnék, de most nézzük rajz nélkül:

A végéről indulunk. 6-an szereztek mindháromból. Ez kerülne középre.

2 és 3 pontosból szerzett 19. Ebbe beletartozik az a 6 is, aki mindháromból szerzett, ezért a két halmaz metszetébe kerül 13.

Ugyanígy a másik kettőnél is kivonsz 6-ot a 16-ból és 21-ből.

70 játékos - 2pontos dobással

A 70-ből ki kell vonni a 6-ot (mindhárom), valamint a 19-et és a 16-ot is, mert ők is szereztek 2 pontosat, de nekünk most azok kellenek, akik CSAK azzal...

Ugyanígy a másik kettőből is kivonod a mindhármat, valamint az adott 2-2 duplát.

Remélem érthető valamennyire. :)

2011. szept. 11. 16:56
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Közepéből indulj ki: 6-an dobtak mind a háromból.

Így a 2-2 halmazosdiból le is tudod máris vonni a 6-ot, tehát:

mindháromból: 6

2-3: 19-6=13

3-B: 21-6=15

2-B: 16-6=10


A maradékokat meg ki kell egyszerűen vonni, így:

Csak 2-es: 70-29=41

Csak 3-es: 44-34=10

Csak Büntető: 32-31=1

2011. szept. 11. 16:59
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, ezt elírtam:

"A 70-ből ki kell vonni a 6-ot (mindhárom), valamint a 19-et és a 16-ot is"

Nem 19 és 16, hanem a 6-al csökkentett. 13 és 10.

2011. szept. 11. 17:05
 4/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, de még most sem túl világos számomra...
2011. szept. 11. 17:30
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát ennél jobban csak élőben tudnám elmagyarázni. :D

Papír, ceruza... :)

2011. szept. 11. 17:32
 6/18 A kérdező kommentje:
mit nem adnék azért, ha most itt lennél!:)
2011. szept. 11. 17:34
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Rajzolj egy ilyet és kezdd el beírni a számokat.

Például ha a piros jelenti a 2 pontos dobásokat,

akkor a 70-nek úgy kell kijönnie, hogy a 4 számot összeadod, ami a pirossal határolt területen belül van.

Ebben benne van mindhárom halmaz metszete, a piros és a zöld metszete, a piros és a kék metszete, valamint a felső nagyobb rész, ami csak a piros...

2011. szept. 11. 17:36
 8/18 anonim ***** válasza:

Hol laksz? :P

Már csak kíváncsiságból. Biztos min. 400km. xD

2011. szept. 11. 17:37
 9/18 A kérdező kommentje:

Kecskemét mellett!

és te?

2011. szept. 11. 17:38
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor csak 100 körül van. :D

Budapest.

2011. szept. 11. 17:41
1 2