Hogy számoljuk ki a következőt? (9. osztály)

Hány olyan 3 jegyű szám van, amelyik sem 6-al, se 7-el nem oszthatók?
2011. szept. 11. 20:03
 1/5 bongolo ***** válasza:
100%

Ki kell számolni, hogy hány olyan van, ami 6-tal osztható, mennyi ami 7-tel osztható, mennyi ami 6·7=42-vel osztható (mert ezeket az előbb duplán is figyelembe vettük), és az ezeken kívüliek száma a megoldás.


Elég ennyi segítség? Ha nem elég, szólj, hol akadtál el, illetve ha megoldod, akkor is írd meg, mi jött ki.

2011. szept. 11. 20:51
 2/5 A kérdező kommentje:

150 db háromjegyű szám oszthat 6-al, ill. 128 7-el. Ezek után mi a teendő?


amúgy köszi szépen a segítséget

2011. szept. 11. 21:12
 3/5 A kérdező kommentje:
na de közben sikerült, 601 jött ki nekem, az a jó?
2011. szept. 11. 21:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én így számolnám:


999-99 = 900 ennyi háromjegyű szám van


900/6 = 150


900/7 = 128, ...


900/42 = 21, ... oszthatóak hattal és héttel is ezért mint a 150-ben szerepelnek, mint a 128-ban

de csak egyszer akarjuk őket figyelembe venni, nem kétszer


900 – 150 – 128 + 21 = 643

2011. szept. 11. 23:01
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, gyorsan javítom :)
2011. szept. 11. 23:05