Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit írjak? Segítsen valaki.

Mit írjak? Segítsen valaki.

Figyelt kérdés

Ezra Pound-tól az egy metróállomáson című verséről kéne leírnom a véleményemet, mit gondolok róla. A gond csak az, hogy két soros és fél oldalt kell írnom. Kb 2 mondatban eltudom mondani, hogy mit gondolok. Megköszönném, ha valaki írna nekem pár mondatot a versről.


íme a vers:

"Ez arcok jelenése a tömegben:

Szirmok egy nedves, fekete ágon."


2011. szept. 11. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nah latod, ezert szeretem en a matekot. Az nem belekepzeles meg velemeny, hanem az ugy vagy ahogy lennie kell
2011. szept. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
[link] itt am megtalálod h mi ihlette a költőt meg... abban a pillanatban amikor megírta ezt a néhány sort... remélem h tudtam segíteni...
2011. szept. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez tetszik, sajnos egyik fordítás sem tudja azt visszaadni, ami az eredetiből érződik, hogy kereste a kifejezést, és megtalálta azokra a konkrét látott arcokra, ami mint egy jelenés, ott van előtte...


The apparition of these faces in the crowd:

Petals on a wet, black bough.


tömeg=fekete ág

arcok=virágszirmok

nedves - tavaszi eső - tavasz - termékenység...

metro - természet: ellentét

szóval bármit bele lehet magyarázni :-)

2011. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönm szépen. Segítettetek :)
2011. szept. 13. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!