Gyakran (esetleg rosszul használt) idegen szavak! Ki tud ilyet?

Figyelt kérdés
Tudnátok min. 10 ilyen szót mondani? Házinak kellene tanulásmódszertanra... :/
2011. szept. 15. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, ilyesmire gondoltál-e, de pl. ott van az "invitál", amit sokszor helytelenül "meginvitálnak" mondanak, holott ez nyilván hibás, hiszen az invitál önmaga jelenti azt, hogy meghív, így ez felesleges ismétlés.


Ezen kívül gyakran használt idegen szavak még:

- kvázi

- deprimál

- média (szintén helytelenül sokszor többesszámba rakva: médiákként, pedig elvileg a média önmaga többesszám, legalábbis gyűjtőfogalom. Egyesszám: médium)

- tranzit

- aztán ott van a számítástechnikával kapcsolatos szinte összes modern szó: e-mail, internet, chatel, szkennel, posztol... de ez kicsit talán más kategória

- kollokvium

- ad hoc...

2011. szept. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, igen, olyasmire gondoltam, mint a meginvitál :) Vagy pl. a leamortizál. De a többi is jó, nem muszáj mindnek hibásnak lennie. Köszönöm a választ!
2011. szept. 15. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Eszembe jutott még:

- degradál (helytelen: ledegradál)

- parti (úgy mint ünnepelni persze, nem tengerparti :P)

2011. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
burzsoá. eredetileg kereskedő volt, csak kicsinálták a szót. nem tudom, hogy ilyenre gondoltál-e :D vagy ott van az a szószerkezet, hogy "de viszont", bár ez eléggé lejáratott.
2011. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!