Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 10. osztályos FIZIKA! Hosszant...

10. osztályos FIZIKA! Hosszanti hőtágulás? Sürgőőős!

Figyelt kérdés
Na szóval,a hosszanti hőtágulásnál a kezdeti hossz( l "null") mértékét hogyan kell kiszámítani?! Már minden könyvembe, függvénytáblázatban megnéztem, de semmi. Sőt a neten se találom azt a képletet. Segítsetek lécci!! :) Előre is köszönöm!!
2011. szept. 17. 20:58
 1/5 Darcy01 ***** válasza:

Függvénytáblázatban benne van, csak nem az "l null"-ra kifejezett képlet:


"delta l" = "alfa" * "l null" * "delta t"


Ezt átrendezve megkapod a képletedet.

2011. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lineáris (hosszanti) hőtágulási együttható megmutatja, hogy mennyivel változik meg a test hossza eredeti hosszához viszonyítva, ha 1 c-kal változik a hőmérséklete.

delta l = a*l/null/* deltaT

2011. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok ebből kilehet tudni számolni szerintem

+ függvénytáblába meg tk.ba tuti benne van csak meg kell találni /rosszhelyen keresed/

bár mondjuk nálunk sose volt ilyen probélma mert 1.-2.ban tanultunk fizikát és ha szavakkal nem tudtuk elmondani akkor 2es már nem lehetett

ha nem volt teljesen jó a feladatunk hiába tudtuk hol kell keresni a képletet nem kaptunk max. pontot

2011. szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ΔL = ΔT*L₀*α


L = L₀ + ΔL = L₀ + ΔT*L₀*α = L₀*(1 + ΔT*α)

2011. szept. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:):)
2011. szept. 18. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!