Mennyi a valószínűsége, hogy két szabályos játékkockát feldobva a dobott pontok összege 9?

2011. szept. 21. 17:31
 1/5 bongolo ***** válasza:

Ha elsőre 1-et vagy 2-őt dobsz, nem lehet 9 az összeg.

Ha 3,4,5,6 az első dobás (2/3 valószínűséggel ezek egyike), akkor a másodiknak 6,5,4,3-nak kell lennie. A másodiknak 1/6 a valószínűsége mindnégy esetben. Vagyis a 9-es dobás valószínűsége 2/3·1/6 = 1/9

2011. szept. 21. 17:40
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elsővel 6 félét dobhatsz, ugyanúgy a másodikkal is.Ez összesen 6*6 = 36 lehetőség. Ebből a következőek összege kilenc:


3 + 6

4 + 5

5 + 4

6 + 3


Vagyis a valószínűség: 4/36 = 1/9.

2011. szept. 21. 22:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért 4, mert az első dobókockán min 3-nak kell lennie és max. 6-nak ahhoz, hogy kilences legyen, a második dobókockának meg már csak egy lehetősége van (6–2=4).
2011. szept. 21. 22:08
 4/5 anonim válasza:

Az összes lehetőség 6*6=36

A kedvező esetek: 3,6 4,5 5,4 6,3


Tehát a valószínűsége annak, hogy a két kocka összege 9:


4/36=1/9

2011. szept. 27. 18:24
 5/5 anonim válasza:
Ez matek házi?? :)
2011. szept. 27. 19:39