Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom ezt megoldani?...

Hogyan tudom ezt megoldani? Az alábbi ábra egy vaslemezből kivágott idomot mutat. A lemez vastagságát d, a vas sűrűségét p jelöli. Számítsuk ki az idom tömegét. A= 4,5 cm b= 6 cm x= 2,5 cm z= 1,5 cm R= 2 cm d= 0,3 cm p= 7,86 g/köbcentiméter

Figyelt kérdés

Ábra: [link]


Előre is köszi :)


2011. szept. 22. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Eloszor is suruseg=tomeg/terfogat. Tehat ki kell szamold a felhenger terfogatat es ugy mar kitudod szamolni a tomeget. De ha csak ez kell, akkor miert van szukseg a tobbi adatra? Vagy lehet en ertem rosszul a kerdest
2011. szept. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De ha az egesz testnek a tomege kell minusz az a felkor, akkor kiszamolod a haromszog teruletet majd kivonod belole a felkor teruletet. A kapott erteket megszorozd a vastagsaggal, es megkapod a test terfogatat es akkor mar kitudod szamolni a tomeget
2011. szept. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2011. szept. 22. 15:27
 4/4 the animator válasza:
mennyi fizikus van itt . de azert nem irom le h a hazidat megoldjam XD
2011. okt. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!