Matek. Nem tudom megcsinálni ezt a feladatot. Elmagyaráznátok?


Főleg csak a gondolatmenetre vagyok kíváncsi, a részletek mennek.


Írja fel annak a körnek az egyenletét, amely átmegy a (8;2) ponton, és az x^2+y^2-4x-6y-12=0 egyenletű kört a legkisebb abszcisszájú pontjában érinti.


2011. szept. 22. 18:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocs, rájöttem, de köszi mindenkinek, aki elolvasta:D
2011. szept. 22. 18:10
 2/5 anonim ***** válasza:

Ügyes vagy! :)

Ez hanyadikos tananyag?

2011. szept. 22. 18:17
 3/5 A kérdező kommentje:
12.
2011. szept. 22. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, vagy úgy! :)

Biztosan jó matekos vagy. További jó tanulást!

2011. szept. 22. 18:23
 5/5 BKRS ***** válasza:
45%

A (8,2) ponton atmeno korok egyenlete:

(x-8)^2 + (y-2)^2 = R^2 ahol R a kor sugara.


Na most itt az R-et meg kell tudni hatarozni, aztan kesz is vagy.

Ehhez fel kell hasznalni a maradek infot a peldabol.


Az x^2+y^2-4x-6y-12=0 kor mashogy ugy is felirhato, hogy:


(x-2)^2 +(y-3)^2=25


Na most akkor hol erinti egymast a ket kor.


Innen mehetsz ketfele modon:

1) megoldod a ket kor egyenletebol adodo 2 ismeretlenes egyenletrendszert, kivalasztod mikor lesz pontosan 1 megoldas (ket esetben) es ebbol kivalasztod a kisebb abcisszajut.

2) egy egyenest huzol a ket kozeppont kozott, az egyenesnek es a adott kornek a metszespontjait kiszamitod, es itt megint ugyanazt a ket megoldast kapod, kivalasztod a kisebb abcisszajut.


A 2. az valamivel egyszerubbnek tunik.

Az egyenes egyenlete:

y-2 = (1/6)*(x-8)


Tehat ennek es a feladatban adott kornek a metszespontjait kell kiszamolnod.

2011. szept. 22. 18:23