Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek? Érti ezt valaki? Hogy...

Matek? Érti ezt valaki? Hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
Egy háromszög oldalát a hozzá tartozóó magasság 18és 7 egységnyire részekre osztja. Ezzel a magasságal párhuzamosan olnan egyenest húzunk, amely felezi a háromszög területét. Mekkora részekre osztja ez az egyenes az egyenes az említett oldalt?
2011. szept. 24. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy jó e a válasz, kicsit az enyém egyszerűnek tűnik, de ezzel próbálkoztam:


Ugye van a háromszög. Ennek a területe a*ma/2.

ma-t nem ismerjük. Van egy olyan szabály, hogy a kisebbik befogó az átfogó fele, ezt kell behelyettesíteni a Pitagorasz tételbe, így kijön az ma-ra: 10,39

Azt a kis háromszöget, melynek a területe (a*ma/2)/2 az meg egyezik a nagy háromszög köré írt téglalap felének a felével, azaz: a*ma/4 így kijön az a-ra: 12,5 akkor a másik fele is 12,5 mivel 25 egység hosszú az oldal.

Talán jó, talán nem. :D

2011. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bongolo ***** válasza:

Itt van hozzá egy ábra a számolással:

[link]


Vigyázz! Rosszul olvastam eredetileg az arányokat, ezért 18 és 7 egység helyett 8 és 7 egységgel számoltam! De most már nem töltök föl másik képet, számold át a rendes 18 és 7 adatokkal az ábra alapján!


A lényeg, hogy az ATS és AMC háromszögek hasonlóak, hiszen van két közös oldaluk, a harmadikok meg párhuzamosak, ezért a magasságuk arányát kifejezhetjük az alapjaik hosszának arányával. Ezekkel aztán felírhatóak a területek, és innen már csak meg kell oldani az egyenletrendszert. Lásd az ábrán.

2011. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bongolo ***** válasza:
Az első válasz nem jó. Honnan veszed, hogy a befogó az átfogó fele???
2011. szept. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Remélem segít az ábra


[link]


DeeDee

*******

2011. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. szept. 24. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!