Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elektrosztatikával kapcsolatos...

Elektrosztatikával kapcsolatos fizika háziban?

Figyelt kérdés

1.) 2pF kapacitású kondenzátort 100 V feszültségre töltjük. Mekkora a kondenzátor töltése?

2.) Síkkondenzátor fegyverzeteinek felülete 4 dm2, távolságuk 2 cm. Mekkora a kondenzátor kapacitása?

3.) Mennyi energiát tárol a 2uF kapacitású, 200 V feszültségű kondenzátor?


2011. szept. 25. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Te figyu mán, én 20 éve nem tanultam fizikát, de csak levettem egy képletgyűjteményt a polcról, kinyitottam az elektrosztatikánál, és kapásból látszott a megoldás módja, egyszerű képletekbe kell behelyettesíteni. Egy icipicit megerőltethetnéd magad! A könyvedet, füzetedet, függvénytábládat próbáltad nyitogatni?
2011. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fel vagyok mentve matekból, és én gimibe kezdtem először fizikát tanulni, mert amíg általános iskolás voltam, külföldön laktam és emiatt nekem hiányoznak az alapok. Osztályozó vizsgán is azért tudtam átmenni, mert pont azt a témát húztam, amit értettem és könnyű volt.
2011. szept. 25. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!