Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 8. -os matek egyenelt nem jön...

8. -os matek egyenelt nem jön ki az ellenörzés?

Figyelt kérdés
4-es vagyok matekbol és elég jól mennek az egyenletek is.Kaptam 20 feladatot és eddig 5 van kész de sose lett jo az ellenörzés( csak az ellenörzés). Hétfőre kell de hogyha nincs ellenörzés/nem jó akkor valószinű hogy 1-es. Az egyik ilyen 7-5x=2x-9 meg ilyenek hogy: 2x-3x=7-5x NEM KELL ELMAGYARÁZNI TUDOM HOGY KELL MEGCSINÁLNI csak mindig más jön ki az ellenörzésnél bármilyen segitség jol jönne:S
2011. okt. 1. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Ez manapság a 8-os matematika tananyag? Egy ismeretlenes egyenlet? Mi lett az oktatással? (igen, lehet lepontozni...)
2011. okt. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 merci93 válasza:
69%

az esönél az eredmény 2,28 és az ellenörzésnél mindkét oldal -4,4

a második eredménye 1,75 és az ellenörzés -1,75

2011. okt. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ezt nem tudod csípőből hibátlanul, elég gyenge lehet a színvonal ha ez 4-es szint, na jó lehet hogy csak rossz napod van, nem sértegetésből írtam.


Hát azért már merci93, talán számológéppel számoltál?


7-5x = 2x-9 megoldása 16/7. Ellenőrzés -31/7 = -31/7

2x-3x = 7-5x megoldása 7/4. Ellenőrzés -7/4 = -7/4

2011. okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!