Fizika házi . Meg csinálná valaki?

A folyó partján egymástól 50 km távolságra levő két város között hajó közlekedik. A folyó sodrásának irányában 2 óra, az áramlással szemben 3 óra a menetidő. Határozzuk meg a folyó vizének a sebességét és a hajónak a vízhez viszonyított sebességét.
2011. okt. 3. 20:12
 1/2 BKRS ***** válasza:

A hajo sebessege a vizhez kepest: v

A folyo sebessege mondjuk w.

Lefele a hajo v+w sebesseggel megy

felfele v-w sebesseggel.

2(v+w)=50

3(v-w)=50


Az 1. egyenletet szorozzuk meg 3-mal a masodikat 2-vel es bontsuk fel a zarojelet.

6v + 6w = 150

6v - 6w = 100


Adjuk ossze a ket egyenletet:

12v =250


v=250/12 = 20,83km/h


Most vonjuk ki a felso egyenletbol az alsot:

12w = 50

w = 50/12 = 4,17km/h

2011. okt. 3. 20:30
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm !:)
2011. okt. 3. 20:36