Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írnád le ezeket a...

Hogyan írnád le ezeket a mondatokat angolul?

Figyelt kérdés

Mikor fedezték fel az aranyat Kaliforniában?

Milyen nemzetiségű Levi Strauss?

Mivel foglalkozott?

Kiknek készített Levi ruhát?

Mi történt 1950-ben?

Kitől kért segítséget Davis?


Tudom hogy a Google és más egyéb fordítók a barátaim, de azok nem jókat adnak ki!

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


2011. okt. 4. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem sorrendben, hogy nehezebb legyen. :-)


What happened in 1950?

Where did Levi Strauss come from?

Who did Davis ask for help?

When was gold explored in California?

Who did Levi make clothes for?

What did he do for a living?

2011. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :))
2011. okt. 4. 19:27
 3/8 bongolo ***** válasza:

Mindkét "who" kezdetű mondat fentebb az "whom" hivatalosan, mert az a tárgy. Az más kérdés, hogy az élő beszédben mondják who-nak is.


Az "explored" nem tudom, mennyire jó. Én inkább found-ot mondanék talán.

2011. okt. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javításodat is, mindkettőt odaírom! Majd megkérdezem hogy a tanár melyiket fogadja el! :)
2011. okt. 4. 22:18
 5/8 anonim válasza:
bocsi de múlt időben van az hogy kiknek készitett és akkor nem make, hanem made, bocsi tényeg
2013. márc. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bongolo ***** válasza:
christina01, nem igaz, a make make marad, a segédige kerül múlt időbe do → did
2013. márc. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
de a make-nek is múlt időbe kell kerülni, tudom mert perfektül beszélem az angolt és mellesleg írországban lakok, ahol szintén angolul beszélnek. nem vagyok hülye
2013. márc. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bongolo ***** válasza:
100%

Valószínű valamilyen nyelvjárást beszélnek ott, ahol laksz. Nem kétlem, hogy van olyan.

Csak érdekességképpen, ezt is mondják? "What did you did?" ahelyett, hogy "What did you do?".


Azt én is hallok sokat, hogy a segédigét nem teszik ki, szóval ilyesmi a szerkezet: "What you made?", és persze olyankor múlt időbe kerül a make... De ha van segédige, akkor nem hallottam még olyat, hogy mindkettőt múltba rakják. Ezek szerint van olyan is...

2013. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!