Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » S. O. S. Hogyan írjak ezekkel...

S. O. S. Hogyan írjak ezekkel a szavakkal fogalmazást? Szavak lent.

Figyelt kérdés

-hallgass a szíved szavára

-a föld alá szeretett volna süllyedni

-mintha szárnyakat kapott volna

-nehezen fojtotta vissza könnyeit

-alig áll a lábán

-borzadály fogta el

-dobogó szívvel várja

-több is veszett Mohácsnál

-vérben forgott szeme

-valami fojtotta torkát


SÜRGŐS! PUSZI AKI ÍR!! S.O.S.


2011. okt. 14. 16:53
 1/7 bánomisén ***** válasza:

Jaj, de örülök, hogy nem most vagyok iskolás, nekünk anno nem adtak ilyen őrült feladatokat. Hányadikos vagy?


Ennek a sok mindennek egyetlen fogalmazásban kell szerepelni?

Akkor én úgy csinálnám a helyedben, hogy olvasgatnám a szavakat és valami történetet kreálnék belőlük. Persze nemcsak ezekből a szavakból, de úgy, hogy ezek benne legyenek.

Ezek a szavak érzésekre utalnak, mindegyik másikra. Félelemre, szégyenre, lelkesedésre, izgalomra, stb. Találj ki egy történetet, amikben a szereplőnek, vagy szereplőknek olyan érzései vannak, amiket ezek a kifejezések jelölnek, írd meg és a megfelelő helyekre illeszd be a megadott kifejezéseket.

2011. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jajj kenyér. Kilencedikes. Köszi a választ. Nem tudok semmit se kitalálni és hétfőre kell. :( :@@
2011. okt. 14. 19:10
 3/7 bánomisén ***** válasza:

Találj ki egy mesét. Ha én emlékszem még a mesékre, akkor te is, és azok alapján ki tudsz találni egyet. Engedd el a fantáziádat.

Ahogy elnézem, ezekből a kifejezésekből akár egy rémtörténetet is írhatsz, aminek jó lesz a vége.

Vagy, ha szoktál álmodni, akkor meséld egy félelmetes álmodat, amiből szerencsére fölébredtél és rájöttél, hogy csak álmodtál.

2011. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pl.: Volt egyszer egy katica és ez a katica nagyon szeretett máson segíteni, s a jelszava minig ez volt:Hallgss a szíved szavára! Ezt a szegénykét mindig csak bántották, csúfolták. Már annyira nem szeretett élni, hogy a föld alá akart süllyedni a lelke pedig mintha szárnyat kapott volna,s a lelke az egekbe akart repülni.Mikor ezekre a mondatokra gondolt akkor alig tudta visszafojtani a könnyeit.Annyit segített már másokon hogy annyira el volt fáradva hogy alig állt a lábán.Nemsokára a borzadály fogta el mikor meglátta hogy a többiek összefogtak ellene. De nem akart arra a pillanatra várni amikor odajönnek hozzá is kimondják amit nem akr hogy halljon. Dobogó szívvel várta, hogy valaki mégis mellé álljon hogy legyőzze az ellene összefogókat. Akik mellé álltak azoktól több is veszett Mohácsnál a harcban amit szerveztek hogy legyőzzék az ellenséget. S mikor látta hogy mekkora veszteség érte azonnal vérben forgott a szeme és valami fojtotta torkát.


(én ilyesmit írnék, DE TE írd át valami érthető szöveggé! Maradhat ez az alap csak írd le értelmessé. )

2011. okt. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jujj.De örülök az utolsónak. :) Nagyon-nagyon szépen köszönöm. Most már tudom variálni és az alap maradni fog csak kicsit hozzá teszek mert 30 sorosnak kell lenni. De ez a kis szöveg is nagyon sokat segített. Még egyszer köszönöm szépen. :) Puszi. :))
2011. okt. 15. 09:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen! nekünk is kellett ilyesmiket írni
2011. okt. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 toothless válasza:
Nekem nem tudnatok segíten? Lakótelep jók vagytok irodalomból. Borges A tükör és a maszk novellát kéne elemeznem de a tanárt nem csak a szerkezet hanem sz önálló gondolatok is érdeklik. Lécci segitsetek.
2013. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!