A szovjet unió 60-70 es éveiben az emberek mit gondoltak a diktaturáról, milyenek voltak a mindennapjaik, mennyire érezték a megvonást a hiányt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 13:52
 1/3 A kérdező kommentje:
nem házira kell csak simán elgondolkodtat az a tudat hogy abban az időben a szovjet unió teljesen el akarta hitetni az emberekkel hogy jó az az élet az a nélkülözés és titkolózás, megfélemlités amiben ők élnek.
2011. okt. 16. 13:55
 2/3 anonim válasza:

Mit értesz azon,hogy nem házira kell?

Egyébként magad is megitélheted: Elviszik a szomszédbácsit ,s ha kérdezed a feleségét csak hallgat félalemmel,sírni is alig mer,a padlásodat a (búzát) lesöpörtetik veled s aztán megfenyegetnek "de vetve azért legyen ám,mert különben baj lesz" Félned kellett a másik embertől,nem tudtad,hogy mit mondhatsz el neki,mit nem,sok volt a besúgó,s hogy ki az azt nem tudtad. Egy politikai viccet nem mondhattál el s ha mégis tetted utána mondtad. "vigyázz kinek mondod el,mert elviszik apukádat vagy az anyukádat... Több is volna még,,de ha megkérdezel idősebb embert ő is elmondhatja. Hoppá! Csak véletlenül jutott eszembe saját eseményem: 7-es,vagy 8-os lehettem. Az iskolaigazgató irodájávan vagyok. Hogy kerültem oda,ebben a pillanatban nem tudom. Talán ő hívott,vagy hívatott be. Valamennyi szöveg után ezt mondta: "A fiatalkorúak bírósága elé állítatnálak "kitűnő" politikai magatartásod miatt,csak az édesanyádat sajnálom" Nesze neked szólásszabadság. Már ennyiből is meg tudod itélni,mennyire éreztük a megvonást,a hiányt. Ha valaki pozitíve nyilatkozik arról a korról,tudhatod róla: HZUDIK.

2011. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm, elgondolkodtató.

a témakör miatt írtam hogy nem házira kell.

2011. okt. 16. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!