Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene, vagy írna nekem...

Segítene, vagy írna nekem valaki egy rövid tájleírást?

Figyelt kérdés

15 mondat kéne. Téma: Kinézek az ablakon

Nagy segítség lenne, ha valaki írna nekem egyet, de már örülnék valami kis segítségnek is, hogy hogy álljak neki.

Előre is köszönöm.


2011. okt. 17. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írni szeretnék egyet, csak segíteni, hogyan állj neki.

Mindenképpen legyen benne rendszer: vagy egy nagyon közeli dologtól kiindulva egyre távolabb és egyre átfogóbb képet adva, vagy pont fordítva, egy összbenyomással indítva egyre közelebb haladva... Ha pedig mondjuk egy utcasor is van a képben, akkor azt vagy balról jobbra, vagy jobbról balra, vagy egy "fontos" épülettől egyre távolabb haladva mindkét irányban...

Persze lehet próbálkozni össze-vissza ugrálásokkal, ha zaklatott lelkiállapotban vagy éppen - de ezt csak akkor javaslom, ha már van némi rutinod benne :-D

Célszerű egy konkrét tájleírással próbálkozni először (tényleg nézz ki az ablakon!), ha azonban úgy érzed, erről nem tudnál eleget írni, akkor tessék először elképzelni egy "dús", "izgalmas" tájképet, ahol sok dolog van (játszótér, utcasor, mögötte rét, ahol birkák legelésznek, odébb a vasúti sínek, hátrébb fenyveserdő, mellette tölgyes, közte pedig kukoricás, amit épp most arattak le, a fenyves mögött pedig tó, de ezt nem látni, csak onnan tudni, hogy a vadlibák mindig oda mennek-onnan jönnek, most is éppen ott repkednek...)

2011. okt. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már könnyebb lesz. :)
2011. okt. 17. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!