(a) (2 + 3i)(3 - 4i) - (5 - 4i)


eredmeny:[13 + 5i]



(b) (-2 + 3i)3 (HARMADIKON)

eredmeny:[46 + 9i]


2011. okt. 17. 18:20
 1/3 BKRS ***** válasza:

(2 + 3i)(3 - 4i) - (5 - 4i) =

=2*(3 - 4i) + 3i*(3 - 4i) - 5 + 4i=

= 6 - 8i + 9i + 12 - 5 + 4i =

= 13 + 5i

2011. okt. 17. 18:49
 2/3 A kérdező kommentje:

koszi szepen...



szoval ha i-t szorzok i-vel akkor eltunik az i és a i.t szorzok + * - = - de mivel i igy +

2011. okt. 17. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Tömörebben:

i= négyzetgyök -1

i négyzete = -1

2011. okt. 17. 19:25