Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy dobozban piros és sárga...

KíváncsiLali kérdése:

Egy dobozban piros és sárga golyók vannak. Ha kivennénk 1 piros golyót, akkor a bennmaradó golyók hetedrésze lenne piros. Ha ehelyett kivennénk 5 sárga golyót, akkor a bennmaradó golyók hatodrésze lenne piros. Hány golyó van a dobozban?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszi. Ha kérhetem amennyire lehet kidolgozott megoldásokat adjatok. Köszönöm.
2011. okt. 21. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hm. Ilyenkor az jut eszembe, hogy OK, hogy itt mások megoldják a házit a mai iskolásoknak, de az érettségit ki fogja megírni? (Mondjuk annak is csökken a színvonala, lehet h nem véletlen...) Bocs az offért...
2011. okt. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bongolo ***** válasza:
100%

Van p darab piros golyó és s darab sárga.

Összesen van p+s golyó.

Ezekkel fel kell írni mindent, amit a szöveg mond. Tehát:

"Ha kivennénk 1 piros golyót": p-1

"akkor a bennmaradó golyók": p+s-1

"hetedrésze": (p+s-1)/7

"lenne piros": p-1 = (p+s-1)/7


Ugyanilyen módon írd fel a második mondatot is. Lesz két egyenleted, azt oldjad meg, p és s kijön belőle, p+s a válasz a kérdésre.


Ha elakadnál valahol, írd meg részletesen levezetve, hogy meddig jutottál, és segítünk.

2011. okt. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló:

Gondolod, hogy a kérdező eljut az érettségiig...? Mert szerintem nem, ha így folytatja.

2011. okt. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szerintem 8 és fél liter.

Azért mert Kedd az a halottak napja.

2011. okt. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A 2.választ köszönöm.:), az elakadással nem lesz gondom, mert meg tudom csinálni a feladatokat, a kérdéseket egyfajta ellenőrzésnek ill. "kíváncsiságnak" teszem fel, hogy mások hogy csinálják, hátha lehet belőle tanulni..:)
2011. okt. 22. 08:50
 6/8 anonim ***** válasza:

És a legrosszabb az hogy ez nem is egyszerű hézifeladat, hanem versenyfeladat, ami még csak nem is évült el, és a versenyszabályzatban benne van hogy a feladatok közös megoldása szigorúan tilos, és még súlyosabb következménnyel jár nyilvánosan megoldani, pl. webhelyen....

Pláne megoldatni...Mivel azt írtad nem házi feladat felteszem te is ugyanott találtad, ahol én, egy versenylapban. Amennyiben pedig ott találtad, akkor felhívom a figyelmedet még egyszer a versenyszabályzatra, ha pedig még versenyzel is elmondom, hogy nagyon gáz hogy itt oldatod meg feladatot és szégyelld magad.

És ha nem is ez van a háttérben akkor is le kéne szedni a kérdést. Ha jól láttam választ már kaptál, a többieknek meg nem lenne szerintem szükségük erre...

2011. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd november 10. után nyugodtan megcsinálhatod akár itt is, fel teheted akár itt is, de addig legyünk sportszerűek lécci...(bocs ha nem vonatkozik rád, de ez van)
2011. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oké szinte biztos vagyok benne hogy rád vonatkozik, úgyhogy menj a francba jó???
2011. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!