Valaki elmagyarázná? Egy hidrogémm-oxigén gázelegyet felrobbantva, majd a keletkező cseppfolyós terméket eltávolítva a maradék gáz térfogata az eredeti hőmérsékleten. Többi lent

és nyomáson a negyede a kiindulási gázénak.Mi volt a kiindulási elegy V/V%os összetételét?
2011. okt. 23. 16:54
 1/1 BKRS ***** válasza:

Ket eset lehetseges:

1) a vegen oxigen marad

2) a vegen hidrogen marad.

Mindket esetben az a gaz a mi elegett 1/3 resz O2 es 2/3 resz H2-bol allt, ugyanis 2 resz H2 kell 1 resz O2-ben valo elegeshez.

A gaznak a 3/4 resze egett el,

tehat ennek az 1/3 resze vagyis az eredeti gaz mennyiseg 1/3*3/4=1/4 resze az elegett Oxigen

es 2/3 resz, vagyis az eredeti gaz 2/3*3/4=1/2 resze az elegett Hidrogen.


Az 1. esetben az eredeti gazban az Oxigen mennyisege a megmaradto oxigen+ elegett oxigen = 1/4 + 1/4 = 1/2 resz, ami 50%, es akkor 50% kellett hogy legyen a Hidrogen is.


A 2. esetben az Oxigenbol nem marad semmi, tehat eredetileg ami volt az elreagalt mind a hidrogennel, vagyis csak 1/4 resze volt az elegynek Oxigen, ami 25%, vagyis akkor a Hidrogen 75% kellett, hogy legyen.

2011. okt. 24. 14:42