Kémia! Helyesek a számításaim?


1. kérdés:

Mennyi oxigén kell 270g aluminium minimum elégéséhez?

válasz:

240g

2. kérdés:

Mennyi víz keletkezik 28g hidrogén égésekor?

válasz:

252g


Helyesek a számítások? Ha nem miért?


2011. okt. 24. 18:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Az elsőnél a minimum nem kell oda, bocsi :D.
2011. okt. 24. 18:43
 2/4 anonim válasza:
Az első az tuti jó.De a másodiknál nekem valami nem stimmel H2 ég ebből 28 g az 14 mol tehát 7 mol O2 kell na 7*32 az 224 g.
2011. okt. 24. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

2*H₂ + O₂ → 2*H₂O

2*2 g + (16+16) g → 2*18 g, egyszerűsítve:


2 g + 16 g → 18 g


2 g ...... 18 g

28 g ...... x g


x = 28*18/2 = 504/2 = 252 g

2011. okt. 25. 21:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. okt. 26. 14:48