Sürgős! Fizika. Egy 28.9m magas toronyból 0m/s kezdősebességgel leejtünk egy tárgyat. Hány s múlva ér földet? A nehézségi gyorsulás értéke 9.81m/s2 .

2011. nov. 1. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Függőleges lefelé hajítás

ugye van egy ilyen képlet: y = v0t + g/2 * t^2

Ebbe ha behelyettesítesz akkor v0 *t kiesik mivel a v0=0

tehát:

y=g/2*t^2

y=28.9m

g=9.81m/s^2

28.9=9.82/2*t^2

t=2.427s


A ^2 az a másodikont jelenti.

2011. nov. 1. 10:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) szereztél nekem 3 pontot örök hála :D
2011. nov. 1. 19:19