Miért annyi?
2011. nov. 2. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

e^2 * e^2 = e^2^2 = e^4


V. Azonosság.

Az e^2-t megszorzod önmagával, tehát a hatványt a második hatványra emeled, ez a hatvány hatványozás, eredmény: az alapot a kitevők (2 és 2) szorzatára emeljük. (2x2=4)

2011. nov. 2. 13:36
 2/2 BKRS ***** válasza:

e^2*e^2=e^(2+2)=e^4

hasonloan:

e^2*e^3 = e^(2+3) = e^5

2011. nov. 2. 14:25