Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyarországról kell érvelést...

Magyarországról kell érvelést írnom, nem tudom hogy kezdjek hozzá. Ötletek, segítség?

Figyelt kérdés

Arról kell szólnia hogy egy külföldinek be kell mutatni Magyarországot (kulturális élet, hazánk jelenkori szellemét, milyen eseményre vinné el a személyt, mely művészeti alkotást ajánlaná figyelmébe), és az összes döntést érvekkel kell alátámasztani.

Hogyan kezdhetném el? Mit tartalmazzon a bevezetés/befejezés?


2011. nov. 5. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Például írhatnál egy levelet az illetőnek, amiben összeírod neki, milyen programokra vinnéd. Valahogy így:


Kedves Maria!


(bevezetés)

Nagyon örülök, hogy Magyarországra látogatsz. Itt-tartózkodásod alatt igyekszem minél teljesebb képet adni kis hazámról. Összeállítottam a programot, nézd meg, mit gondolsz róla?

(tárgyalás)

Ha jól emlékszem, négy órakor érkezel. A reptéren foglak várni. Miután otthon lepakoltál, sétálhatnánk egyet a városban, megmutatom a karácsonyi díszben pompázó Andrássy utat és a budai várat. Ezeket mindenképp látnod, kell, mert [blablabla, nem írom meg az egész fogalmazást neked :D]

Másnap elmehetnénk a ...., ezt mindenképpen látnod kell, mert ...., utána megebédelhetünk a ....-ban, ami az első magyar ..... Délután menjünk el a ...., itt zajlott az egyik legfontosabb történelmi eseményünk, a ...., amit feltétlen meg szeretnék ismertetni veled, mert ....

Este menjünk el a .... és nézzük meg a ...., ez az egyik legismertebb magyar szerző, .... műve. Ráadásul a kedvencem, biztosan neked is tetszeni fog. .... .... .... .... .... ....

(befejezés)

Drága Mariám, már alig várom, hogy megérkezz végre! Előtte azonban kérlek mindenképpen írj, hogy mi a véleményed az általam összeállított programról, hogy ahol szükséges, el tudjam intézni a helyfoglalásokat.


[aláírás, dátum, pecsét, na jó, a pecsét elmaradhat]



Én mindig ilyeneket írtam fogalmazásnak és mindig nagy sikerem volt vele a tanároknál. Tulajdonképpen érvelő szöveg, a kipontozott helyeken tudsz érvelni, csak keretbe foglalod, így mikor már a huszadik ugyanolyan írás után a kezébe kerül a tiéd, megkönnyebbülten fogja olvasni, és megkönnyebbülésében, ha szokása, egy szép nagy ötöst ír be - már ha amúgy a feladat része jó persze.

2011. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod sokat segítettél!:)

Levél írásra nem is gondoltam, de tetszik remek ötlet:)

köszi még egyszer

2011. nov. 5. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!