Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kiszámolni az...

Hogyan kell kiszámolni az eredő hullámot, ha a két hullám hullámhossza és amplitudója is különböző?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ilyen fizika házit, hogy két, egy irányban haladó hullám fáziskülönbség nélkül találkozik. Rajzoljuk meg a két találkozó hullám és az eredő hullám képét, ha: A1=3cm A2=2cm és Lambda1=3,14cm Lambda2=6,28cm

Addig eljutottam, hogy a két alap hullám megvan, de ezekből hogyan tudom kiszámítani az eredő hullámot?

Köszönöm szépen a segítséget előre is!


2011. nov. 7. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
لا
2011. nov. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösszépen... Sokat segítettél... :D
2011. nov. 7. 17:51
 3/9 anonim válasza:
64%

Hát számolni nem tudom, hogy kell, de szerkeszteni igen. Ábrázold a két hullámot egy koordináta rendszerbe. Vedd az első hullám (gondolom sinus hullám) csúcspontját és kösd össze a koordináta rendszer vízszintes tengelyével (90 fokban legyen a vonal és a koord. tengely), hosszabbítsd meg a negatív tartomány felé is (lefelé, akkor kell ha a másik hullám leér oda abban a pontban). ha megvan mérd le mindkét hullám távolságát a vízszintes tengelytől, add össze őket (vagy ha az egyik a negatívba esik akkor ki kell vonni, ha mindkettő negatív akkor összeadod, de lefelé ábrázolod). a két hullám metszéspontjánál mérd a metszéspontra a vízsz. tengely és a metszéspont távolságát (vedd figyelembe hogy melyik tartományban vagy, - vagy +). Minél több ilyen pontot határozol meg annál pontosabban tudod majd az eredő hullámot ábrázolni, és a koord. tengelyekről leolvasható lesz az adatai.

Remélem segített.

2011. nov. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, segítettél!
2011. nov. 7. 18:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyesmi rajzot kaptál?

[link]

2011. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok kész, de igen, ilyesmi alakulgat :)
2011. nov. 7. 18:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt milyen programmal, vagy mivel csináltad?
2011. nov. 7. 18:26
 8/9 anonim ***** válasza:
GeoGebra, ingyenes, magyar.
2011. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz mindkettőtöknek! Köszi szépen!
2011. nov. 7. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!