Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A plimuf nyelvben megadtuk...

A plimuf nyelvben megadtuk néhány egyszerű mondat fordítását: Szeretek reggel tornázni. Blum paru gomm. Reggel esőbe mentem. Plem gomm lape. Tornázni egészséges. Tegem paru. Sétálni mentem. Lape korem. ?

Figyelt kérdés
Mi lehet a 'Szeretek esőben sétálni. ' mondat a pilum nyelvben az alábbiak közül (minden szó jelentése különböző, és két szó nem jelenthet ugyanaz)? A, Paru blum lape. B, Gomm plem paru. C, Korem blum plem. D, Plem paru gomm.
2011. nov. 7. 18:05
 1/3 BKRS ***** válasza:

az ossze szo:

1. mondat ∩ 2.mondat = reggel, gomm

2.mondat ∩ 4. mondat = mentem, lape

1.mondat ∩ 3. mondat = tornazni, paru


Szeretek esoben setalni mondatban tehat nem lehet se gomm, se lape se paru. A negybol egy ilyen mondat van:


C, Korem blum plem.

2011. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
így igaz :D
2011. nov. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tuza1999 válasza:
Valaki megtudja mondani hogy hogy lenne leírva Plimuf nyelven hogy: "Szeretem a matekot"?Azt mondta a tanárom h 5-öst ad rá annak aki megmondja.
2013. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!